Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Թվիթերի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 17-ին ընդունել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հրավերով Հայաստան ժամանած «Թումոյի» խորհրդի անդամ, Թվիթերի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանին:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հյուրին և կարևորել նրա այցը, որը նպատակ ունի ծանոթանալու «Թումոյի» կրթական ծրագրին, աջակցելու կենտրոնի կրթական բովանդակության մշակմանը ծրագրավորման ոլորտում, ինչպես նաև Հայաստանում ՏՏ ոլորտի մասնագետների հետ քննարկելու ոլորտի զարգացման համաշխարհային միտումներն ու հայկական ՏՏ համայնքին հուզող մարտահրավերները:
Ընդգծելով, որ ՏՏ ոլորտի զարգացումը Հայաստանի տնտեսության առաջնահերթություններից է՝ Նախագահն այդ ոլորտում մեր հայրենակիցների հաջողություններն ուրախալի և երիտասարդ սերնդի համար ուղենշային է համարել: Սերժ Սարգսյանը կարևորել է Հայաստանի ՏՏ ոլորտի մասնագետների հետ սերտ համագործակցության զարգացումը, փորձի փոխանակումն ու խորհրդատվությունը:
Րաֆֆի Գրիգորյանը Նախագահին ներկայացրել է իր այցի շրջանակներում ունեցած հանդիպումները, այդ թվում՝ ՏՏ ոլորտի մասնագետների հետ: Նրա խոսքով, դրանք մեծ հույսեր են ներշնչում, քանի որ ոլորտի զարգացման հետ կապված ոգևորիչ օրինակներ կան, որոնք հեռանկարային են դարձնում ՏՏ ոլորտի զարգացումը Հայաստանում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքից:

Президент Серж Саргсян принял вице-президента Твиттера Раффи Григоряна
Президент Серж Саргсян принял прибывшего в Армению по приглашению центра творческих технологий «Тумо» члена совета «Тумо», вице-президента Твиттера Раффи Григоряна.
Президент Республики поприветствовал гостя и отметил важность его визита, который имеет целью ознакомление с образовательной программой «Тумо», содействие разработке образовательного содержания центра в сфере программирования, а также обсуждение со специалистами сферы �?Т Армении мировых тенденций развития сферы и вызовов, волнующих армянское �?Т-сообщество.
Подчеркнув, что развитие сферы �?Т является одним из приоритетов экономики Армении, Президент счел успехи наших соотечественников в этой сфере отрадными и указывающими путь молодому поколению. Серж Саргсян отметил важность развития тесного сотрудничества со специалистами сферы �?Т Армении, обмена опытом и консультаций.
Раффи Григорян представил Президенту встречи, состоявшиеся в рамках его визита, в том числе со специалистами сферы �?Т. По его словам, они внушают большие надежды, поскольку есть связанные с развитием сферы вдохновляющие примеры, которые делают развитие сферы �?Т в Армении перспективным.