Վարչապետը շնորհավորել է ոստիկանության աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի առթիվ
Ոստիկանության օրվա առթիվ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցել է Ոստիկանության 96-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստին: Շնորհավորելով ՀՀ ոստիկանության համակարգի աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ` ՀՀ վարչապետը բարձր է գնահատել համակարգում իրականացվող բարեփոխումներն ու մոտեցումները:
«Դուք շատ լավ գիտակցում եք, որ այսօր մեր հասարակությունը մեծ ակնկալիքներ ունի ոստիկանության համակարգից: Ես տեսնում եմ այն առաջընթացը, այն դրական տեղաշարժը և այն վստահությունը, որ ձևավորվում է հասարակության մոտ ոստիկանի նկատմամբ: Դա մեծ հպարտություն ու պատիվ է ձեզ համար և պետք է խնդրեմ, որ շարունակեք այդ արժանապատիվ գործը»,-ասել է Հ.Աբրահամյանը: Վարչապետը վստահեցրել է, որ կառավարությունը կաջակցի բոլոր դրական նախաձեռնություններին, որպեսզի ոստիկանական համակարգն ավելի զարգանա, հասարակական վստահությունն ավելի ամրապնդվի և հզորանա:
Ոստիկանության օրվա կապակցությամբ և օպերատիվ-ծառայողական գործունեության ու հասարակական կարգի ապահովման գործում ունեցած ավանդի համար Հովիկ Աբրահամյանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի հուշամեդալով է պարգևատրել ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արամ Զախարյանին, ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մերուժան Հակոբյանին և ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետի տեղակալ, միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Հովհաննես Պողոսյանին:

Премьер-министр поздравил сотрудников полиции с профессиональным праздником
По случаю Дня полиции Премьер-министр Республики Армения Овик Абраамян принял участие в торжественном заседании, посвященном 96-летию Полиции. Поздравляя сотрудников системы Полиции РА с профессиональным праздником, Премьер-министр РА высоко оценил осуществляемые в системе реформы и подходы.
«Вы очень хорошо осознаете, что сегодня наше общество имеет большие ожидания от системы полиции. Я вижу прогресс, позитивный сдвиг и доверие, формирующиеся у общества по отношению к полицейскому. Это большая гордость и честь для вас и я должен попросить, чтобы вы продолжили это достойное дело», – сказал О.Абраамян. Премьер-министр заверил, что Правительство будет содействовать всем позитивным инициативам, чтобы система полиции развивалась, чтобы доверие общества становилось крепче и сильнее.
По случаю Дня полиции, вклад в оперативно-служебную деятельность и обеспечение общественного порядка Овик Абраамян наградил памятными медалями Премьер-министра Республики Армения начальника главного управления уголовного розыска Полиции РА, генерал-майора полиции Арама Захаряна, начальника юридического управления Полиции РА, подполковника полиции Меружана Акопяна и заместителя начальника штаба, начальника управления международного сотрудничества Полиции РА, полковника полиции Ованнеса Погосяна.