Թուրքիայում ազգայնականները փորձել են խանգարել Ցեղասպանությանը նվիրված կոնֆերանսը
Թուրքիայում ազգայնականության եւ ռասիզմի դեմ պայքարող Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe («Ոչ ասենք ռասիզմին եւ ազգայնականությանը») նախաձեռնության կողմից կազմակերպված «Պետություններն ինչու ներողություն չեն խնդրում» կոնֆերանսի ժամանակ «Աշխատավորական» կուսակցության երիտասարդ ազգայնականները մտել են սրահ եւ փորձել խանգարել կոնֆերանսը։
Թուրքական Marksist.org կայքի փոխանցմամբ՝  Ստամբուլում թուրքական DurDe-ի կողմից Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ կազմակերպված «Պետություններն ինչու ներողություն չեն խնդրում» խորագիրը կրող կոնֆերանսի ժամանակ դահլիճ են ներխուժել Դողու Փերնչեքի գլխավորած «Աշխատավորական» կուսակցության երիտասարդները եւ սկսել վանկարկել «Ցեղասպանությունը սուտ է եւ ԱՄՆ-ի նախագիծն է», «Դողու Փերինչեքը դուրս կգա բանտից եւ նրա տեղը բանտ կնստեն Ուֆուք Ուրասը, Օրալ Չալըշլարը եւ Ռոնի Մարգուլիսը»։
Դահլիճ մտած ազգայնականների դեմ կոնֆերանսի մասնակիցները վանկարկել են «Դուրս եկեք», «Բոլորս Հրանտ ենք, բոլորս հայ ենք» կարգախոսները։

В Турции националисты попытались помешать проведению посвященной Геноциду армян конференции
В Турции в ходе конференции на тему «Почему государства не просят прощения», организованной инициативой «Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe» («Нет расизму и национализму»), молодые националисты Рабочей партии проникли в зал и попытались помешать проведению конференции.
Как передает турецкий сайт «Marksist.org», в ходе конференции на тему «Почему государства не просят прощения», организованной в преддверие 100-летней годовщины Геноцида армян, в зал ворваллись молодые члены возглавляемой Догу Перинчеком Рабочей партии и начали скандировать «Геноцид – ложь и проект США», «Догу Перинчек выйдет из тюрьмы и вместо него в тюрьму сядут Уфук Урас, Орал Чалышлар и Рони Маргулис».
Участники конференции в ответ стали скандировать лозунги «Выходите», «Все мы Гранты Динки, все мы армяне».
После выхода из зала националисты перед зданием продолжали скандировать свои лозунги. Однако, несмотря на инцидент, конференция продолжилась.