Թուրքիայում ազգայնականները փորձել են խանգարել Ցեղասպանությանը նվիրված կոնֆերանսը
Թուրքիայում ազգայնականության եւ ռասիզմի դեմ պայքարող Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe («Ոչ ասենք ռասիզմին եւ ազգայնականությանը») նախաձեռնության կողմից կազմակերպված «Պետություններն ինչու ներողություն չեն խնդրում» կոնֆերանսի ժամանակ «Աշխատավորական» կուսակցության երիտասարդ ազգայնականները մտել են սրահ եւ փորձել խանգարել կոնֆերանսը։
Թուրքական Marksist.org կայքի փոխանցմամբ՝  Ստամբուլում թուրքական DurDe-ի կողմից Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ կազմակերպված «Պետություններն ինչու ներողություն չեն խնդրում» խորագիրը կրող կոնֆերանսի ժամանակ դահլիճ են ներխուժել Դողու Փերնչեքի գլխավորած «Աշխատավորական» կուսակցության երիտասարդները եւ սկսել վանկարկել «Ցեղասպանությունը սուտ է եւ ԱՄՆ-ի նախագիծն է», «Դողու Փերինչեքը դուրս կգա բանտից եւ նրա տեղը բանտ կնստեն Ուֆուք Ուրասը, Օրալ Չալըշլարը եւ Ռոնի Մարգուլիսը»։
Դահլիճ մտած ազգայնականների դեմ կոնֆերանսի մասնակիցները վանկարկել են «Դուրս եկեք», «Բոլորս Հրանտ ենք, բոլորս հայ ենք» կարգախոսները։

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/02/192426.jpg)
A group of young Turkish nationalists attempted to foil a conference organized by the Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe (Say no to Racism and Nationalism) initiative in Turkey.
During the conference entitled “Why states do not apologize,” which was held in Istanbul and ahead of the 100th anniversary of the Armenian Genocide, a group of youth from the Workers’ Party of Turkey—which is led by Armenian Genocide-denying Turkish politician Dogu Perincek—entered the conference hall and began chanting, “Genocide is a lie and a US project!” Marksist.org of Turkey reports.
In response, the conference participants began chanting, “Go out!” and “We are all Hrant [Dink], we are all Armenians!”
After leaving the conference hall, however, the nationalists went on to chant in front of the building.