Մեկնարկել է Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված շախմատի հուշամրցաշարը
Հայաստանի շախմատի ակադեմիա կատարած այցի ընթացքում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ակադեմիայի տնօրեն, Երևանի ավագանու անդամ Սմբատ Լպուտյանի ուղեկցությամբ հետևել է ակադեմիայում հունվարի 8-15-ն անցկացվող ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանին նվիրված հուշամրցաշարի ընթացքին:
Շվեյցարական մրցակարգով անցկացվող արդեն ավանդական դարձած հուշամրցաշարին մասնակցում են 8-18 տարեկան շուրջ 650 պատանի շախմատիստներ:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շրջել և հետևել է մրցաշարի ընթացքին ու հաջողություններ մաղթել մասնակիցներին:
Մրցաշարի բոլոր հաղթողները կպարգևատրվեն մեդալներով և իրավունք կստանան մասնակցելու Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի ձմեռային հավաքներին:

Стартовал мемориальный шахматный турнир памяти Андраника Маргаряна
В ходе визита в Шахматную академию Армении мэр Еревана Тарон Маргарян в сопровождении директора академии, члена Совета старейшин Еревана Смбата Лпутяна наблюдал за ходом проходящего в академии с 8 по 15 января мемориального шахматного турнира блаженной памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна.
В ставшем уже традиционным мемориале, проходящем по швейцарской системе, участвуют около 650 юных шахматистов в возрасте от 8 до 18 лет.
Мэр Тарон Маргарян проследил за ходом турнира и пожелал успехов участникам.
Все победители турнира будут награждены медалями и получат право участвовать в зимних сборах Шахматной академии Армении.