Ազգային ժողովն ընդունեց ՀՀ կառավարութան ծրագիրը
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը փետրվարի 14-ի նիստում հաստատեց կառավարության ծրագիրը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կառավարության ծրագրին կողմ քվեարկեց 82, դեմ՝ 37 պատգամավոր:
Ավելի վաղ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը հայտնել էր, որ դեմ են քվեարկելու նախագծին: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը նշել էր` կողմ կքվեարկեն, եթե միայն իրենց ներկայացրած առաջարկներն ընդունվեն:
Փետրվարի 12-ին կայացած նիստի ընթացքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրեց կառավարության փետրվարի 8-ին հաստատված ծրագիրը: Գործադիրի ղեկավարին հարց տալու համար հերթագրվել էր 53 պատգամավոր:
Փետրվարի 13-ին տեղի ունեցած նիստում ավարտվեցին վարչապետին ուղղված պատգամավորների հարցերը, և մեկնարկեց ելույթների շրջանը:

Национальное собрание утвердило программу правительства
Ранее глава фракции «Просвещенная Армения» сообщил, что они будут голосовать против программы правительства. А дутат от партии «Процветающая Армения» НаираЗограбян заявила, что они проголосуют «за» только в том случае, если будут приняты их предложения.
Национальное Собрание Армении 14 февраля продолжило обсуждение программы правительства.
На заседании 12 февраля премьер-министр Армении Никол Пашинян представил утвержденную 8 февраля программу правительства. 53 депутата были зарегистрированы, чтобы задать вопросы премьер-министру.
На заседании 13 февраля депутаты задали свои вопросы премьер-министру, после чего начались выступления. 43 депутата были зарегистрированы для выступления.
8-го февраля �?сполнительная власть одобрила программу правительства Республики Армения, которая сегодня будет представлена в Национальное Собрание.
Согласно ч.2 ст. 151 Конституции РА, Национальное собрание выносит одобрение Правительственной программе в течение 7 дней – большинством голосов от общего числа депутатов.