Ամանորյա տոնական օրերին ոչ աշխատանքային են համարվելու դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 7-ը ներառյալ
Հայաստանում ամանորյա  տոնական օրերին ոչ աշխատանքային օրեր են համարվելու դեկտեմբերի 31-ից    հունվարի 7-ը ներառյալ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»ը, համաձայն «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքի՝ այս տարի ոչ աշխատանքային օրեր են լինելու Ամանոր և Ծննդյան տոները` դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 2-ը ներառյալ, նախածննդյան տոներ՝ հունվարի 3-ին, 4-ին և 5-ին և Սուրբ Ծնունդ և Հայտնության օրը՝ հունվարի 6-ին:
Սուրբ Ծննդյան և Հայտնության տոնին հաջորդող Մեռելոց հիշատակի օրը նշվում է հունվարի 7-ին, որը նույնպես ոչ աշխատանքային է համարվում:

В Армении с 31 декабря по 7января будут нерабочими днями
В Армении с 31 декабря по 7 января включительно будут нерабочими днями. Как сообщает «Арменпресс», согласно закону «О праздниках и днях памяти Республики Армения», в этом году нерабочими будут праздники Нового года и Рождества – с 31 декабря по 2 января включительно, предрождественские праздники – 3, 4 и 5 января и день Рождества и Богоявления – 6 января.
Следующий за праздником Святого Рождества и Богоявления день – 7 января,является Днем поминовения усопших, который также считается нерабочим днем.