Արայիկ Խանդոյանը կհուղարկավորվի Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում
Արցախյան պատերազմի մասնակից-ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանը (առավել հայտնի է Միայնակ Գայլ անունով) կհուղարկավորվի Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց  ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Արայիկ Խանդոյանը մահացել է  հոկտեմբերի 10-ին:
Արայիկ Խանդոյանի կերպարը Արցախյան ազատամարտիհայտնի խորհրդանիշներից է։ 17 տարեկան հասակում Արցախյան շարժման սկզբնական շրջանում Ծաղկահովիտգյուղի մոտակայքում տեղակայված ԽՍՀՄ ԶՈՒ ռազմաբազայից զենք և զինամթերք էր հայթայթում հայկական կամավորական ջոկատներին տրամադրելու նպատակով։
1989 թ.-ին զորակոչվում է ԽՍՀՄ ԶՈՒ, սակայն 1990 թ.-ին արձակուրդ է վերցնում և այլևս չի վերադառնում։ Այստեղից մեկնում է Արցախ և միանում հայկական կամավորական ջոկատներին։

Участник карабахской войны, член вооруженной группировки «Сасна црер» Араик Хандоян (более известный как Одинокий Волк) будет похоронен в военном пантеоне «Ераблур». Об этом сообщил в беседе с корреспондентом «Арменпресс» пресс-секретарь министерства обороны Арцрун Ованнисян.
Араик Хандоян скончался 10 октября.
Образ Араика Хандояна является одним из самых известных символов освободительной войны в Арцахе. В начале Арцахского движения, в возрасте 17 лет он поставлял оружие и боеприпасы армянским освободительным отрядам из склада боеприпасов Вооруженных сил СССР, находящегося у села Цахкаовит.
В 1989 году он был призван в ряды вооруженных сил СССР, но в 1990 году взяв отпуск, он больше не возвратился уехав в Арцах, где и присоединился к армянским освободительным отрядам.
В 1994 году,после прекращения огня , он со своими двумя братьями продолжил службу в вооруженных силах Армении.