Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված համերգ և ցուցահանդես Հորդանանում
Հոկտեմբերի 7-ին Հորդանանի Ամման քաղաքի Ալ-Հուսեին մշակույթի կենտրոնում կայացել է «Վարդավառ» երգչախմբի համերգը (գեղարվեստական ղեկավարը և հիմնադիրը Վարդուհի Թորոյան-Ներսեսյան), որի ընթացքում ելույթով հանդես են եկել նաև Ամմանի կամերային նվագախումբը և «Դոզան» խումբը:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ, միջոցառման շրջանակներում ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի, Երևանի պատմության թանգարանի, ինչպես նաև Ամմանի քաղաքապետարանի հովանավորությամբ կազմակերպվել է նաև «Երևանը՝ երեք հանրապետությունների մայրաքաղաք» խորագրով լուսանկարների շրջիկ ցուցահանդեսը՝ նվիրված Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին: Ցուցադրվել են Երևանը պատկերող շուրջ 60 նկար, որոնց հեղինակներն են ժամանակակից հայտնի լուսանկարիչներ՝ Վրույր Կրտսերը, Դադյանցը, Թարվերդյանցը և ուրիշներ:

В �?ордании состоялись концерт и выставка, посвященные 2800-летию основания Еревана
7 октября в Культурном центре Аль-Хусейн в Аммане, �?ордания, состоялся концерт хора «Вардавар» (создательх и удожественный руководитель Вардуи Тороян-Нерсесян), в котором принял участие Камерный оркестр Аммана и группа «Дозан».
По сообщению «Hayern aysor», в рамках мероприятия, посвященного 2800-летию основания Еревана, была организована фотовыставка под названием «Ереван, столица трех республик» , которая прошла при поддержке Министерства диаспоры РА, Ереванского муниципалитета, Ереванского исторического музея и Муниципалитета Аммана. На выставке экспонируются около 60 фотокартин, показывающих Ереван, авторами которых являются известные современные фотографы: Врюйр-младший, Дадянц, Тарвердянц и другие.