Արգենտինայի Կորդովա քաղաքի փողոցների ցուցանակները հայերեն են թարգմանվել
Արգենտինայի մեծությամբ երկրորդ՝ Կորդովա քաղաքի քաղաքապետարանը որոշել է, որ հայկական անվանումներով փողոցների ցուցանակները երկլեզու պետք է լինեն՝ իսպաներեն և հայերեն: Կորդովայի հրապարակներից մեկը կոչվում է Հայաստանի Հանրապետության, կան նաև Արմենիա, Զորավար Անդրանիկ փողոցներ։
Նախաձեռնության հեղինակը Կորդովայի քաղաքային խորհրդի հայազգի անդամ Լուկաս Բալյանն է: Այդ մասին ասվում է Կորդովայի հայ համայնքի ֆեյսբուքյան էջում:
Նախաձեռնությունը նվիրված է Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին:
Նշվում է, որ Արգենտինայի մեծությամբ երկրորդ քաղաքի հայ համայնքի անդամները երկլեզու ցուցանակների տեղադրման կապակցությամբ շնորհակալական նամակ են հղել Կորդովայի քաղաքապետ Ռամոն Խավիեր Մեստրեին:

Указатели улиц в аргентинском городе Кордова перевели на армянский
Указатели улиц в аргентинском городе Кордова перевели на армянский язык. Соответствующее решение приняли городские власти, сообщается на странице в соцсети Facebook армянской общины Кордовы.
Теперь на улицах с армянскими названиями будут установлены двуязычные указатели – на испанском и армянском.
Отмечается, что автором инициативы стал член городского совета Кордовы, армянин по происхождению Лукас Балян. �?нициатива приурочена к 100-летию Первой Республики Армения.
Члены армянской общины города в связи с установлением двуязычных указателей направили мэру Кордовы Рамону Хавьеру Местре благодарственное письмо.