UWC Դիլիջանի քոլեջում մեկնարկել է հինգերորդ ուսումնական տարին
Դպրոցական համայնքն արդեն դիմավորել է առաջին տարեցիներին, ովքեր ծանոթանում և ճանաչում են դպրոցն ու երկիրը, որն իրենց տունն է լինելու առաջիկա երկու տարիների ընթացքում։ Այս շրջանում նրանք որոշումներ են կայացնում առարկաների և արտադասարանական ծրագրերի ընտրության վերաբերյալ։
Ընթացիկ ուսումնական տարում քոլեջն ունի 218 ուսանող շուրջ 80 երկրից, այդ թվում 21 ուսանող Հայաստանից և Արցախից։ Մեր քարտեզին հայտնվել են նոր տեղանուններ՝ Կիրիբատի, Բարբադոս, Բելգիա, Հարավային Կորեա, Թունիս, Մոնտենեգրո և Կիպրոս։
UWC Հարավարևելյան Ասիա (Սինգապուր) քոլեջից մեր դպրոցական համայնքին է միացել նոր տնօրեն Գաբրիել Էռնեստո Աբադ Ֆերնանդեսը՝ առաջնորդելու քոլեջի հետագա զարգացումը։
UWC Դիլիջանի քոլեջը աշխարհի տարբեր մասերում գործող 17 քոլեջներից և դպրոցներից տասնչորսերորդն է։ Այն հիմնադրվել է սոցիալական ներդրողներ Ռուբեն Վարդանյանի և Վերոնիկա Զոնաբենդի կողմից՝ հիմնադիր հովանավորների օգնությամբ և աջակցությամբ։ Դպրոցը բացվել է 2014թ. և արդեն ունի շրջանավարտների երեք սերունդ։

Начался пятый новый учебный год UWC Дилижан
Школьное сообщество уже встретило первокурсников, которые знакомятся со школой и страной, которая будет их домом в течение следующих двух лет. В течение этого периода они принимают решения о выборе предпочитаемых предметов и внеучебных программ.
В текущем учебном году в колледже 218 студентов из 80 стран, в том числе 21 ученик из Армении и Арцаха. В списке стран есть прибавления: Кирибати, Барбадос, Бельгия, Южная Корея, Тунис, Черногория и Кипр.
Новый директор Габриэль Эрнесто Абад Фернандес присоединился к нашему школьному сообществу из Колледжа Юго-Восточной Азии (Сингапур) UWC, чтобы возглавить процесс дальнейшего развития колледжа.
UWC Дилижан занимает четырнадцатое место среди 17 колледжей и школ разных стран мира. Он был основан социальными инвесторами Рубеном Варданяном и Вероникой Зонабенд при поддержке спонсоров-учредителей. Школа была открыта в 2014 году и уже имеет три поколения выпускников.