Երևանում կբացվի «Քարերի Պոեզիա. Անի» ցուցահանդեսը
ՀՀ Քաղաքաշինության կոմիտեի Ալ. Թամանյանի անվան ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտի «Տրդատ» սրահում կբացվի «Քարերի Պոեզիա. Անի» խորագրով ցուցահանդեսը:
Քաղաքաշինության կոմիտեում նշել են, որ այն կբացվի հուլիսի 11-ին՝ ժամը 17:00-ին:
Ներկայացված կլինեն Հայաստանի և Թուրքիայի մի խումբ փորձագետների ջանքերի շնորհիվ հավաքագրված, 2016թ. ՅՈԻՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության ցանկում ընդգրկված, Անի քաղաքի շրջակայքի ճարտարապետական ժառանգությունը։
Ցուցահանդեսը կգործի Կառավարական շենք N 3 հասցեում, մուտքը՝ Հանրապետության փողոցի կողմից:
Ցուցահանդեսն իրականացվում է «Անադոլու քյուլթուր»-ի, Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի և Նորվեգիայի մշակութային ժառանգության հետազոտությունների ինստիտուտի (NIKU) համագործակցությամբ:

“Poetry of Stones: Ani” exhibition to open in Yerevan
The Trdat Hall of Alexander Tamanyan National Museum-Institute of Architecture of the Urban Development Committee of the Republic of Armenia will host an exhibition entitled “Poetry of Stones: Ani”.
The Urban Development Committee stated that the exhibition will open on July 11 at 17:00.
The exhibition will feature the architectural heritage of the area near the city of Ani collected through the efforts of experts Turkey and Armenia and included in the 2016 UNESCO World Heritage List.
The exhibition will run in Government Building #3 (from the side of Hanrapetutyun Street).
The exhibition is held through the combined efforts of Anadolu Kultur, Eurasian Partnership Foundation and the Norwegian Institute for Cultural Heritage Research (NIKU).