Սերժ Թանկյանն ու Կարին Հովհաննիսյանը նախագահին ներկայացրել են «Ստեղծարար Հայաստան»-ի նպատակները
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ստեղծարար Հայաստան» նորարար մշակութային հիմնադրամի խորհրդի անդամ, ամերիկահայ հայտնի ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանին և հիմնադիր տնօրեն Կարին Հովհաննիսյանին:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Սերժ Թանկյանի թե՛ մշակութային, թե՛ հասարակական գործունեությունը եւ ասել. «Դուք ոչ միայն հրաշալի երաժիշտ եք, այլեւ հրաշալի հայ, արժանապատիվ ու հպարտ հայ»:
Կարին Հովհաննիսյանը ներկայացրել է «Ստեղծարար Հայաստանի» հիմնական նպատակներն ու գործունեության ուղղությունները: Նա ասել է, որ իրենց առաքելությունն է ոչ միայն զարգացնելու հայկական մշակույթը, այլ նաեւ դառնալու տաղանդավոր արվեստագետներին բացահայտելու, աջակցելու նրանց առաջ մղելու եւ խոստումնալից նախագծերը կյանքի կոչելու մի հարթակ:
Նշելով, որ արվեստը ամենազորավոր եւ ռազմավարական առումով ամենահեշտ եւ դյուրին ճանապարհ հարթող ուժն է՝ հիմնադրամի խորհրդի անդամներն ասել են, որ «Ստեղծարար Հայաստանը» նպատակ ունի դառնալ ամենադինամիկ եւ արդյունավետ մշակութային նախաձեռնություններից մեկը:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է «Ստեղծարար Հայաստան»-ի ծրագրերն ու մտահաղացումները եւ պատրաստակամություն հայտնել հնարավորիս աջակցել դրանց իրականացմանը:

President Armen Sarkissian received today a Board member of the Creative Armenia Innovative Cultural Fund, the famous Armenian-American rock musician Serzh Tankian and Founding Director of the Fund Garin Hovhannissian.
Armen Sarkissian hailed Serzh Tankian’s artistic as well as public activities and said, “You are not only a brilliant musician but also a brilliant Armenian, a dignified and proud Armenian.”
Garin Hovhannissian spoke about main goals of the Creative Armenia and areas of its activities. She said that their mission is not limited to developing Armenian culture but also in becoming a platform where talented artists will be revealed and promoted and the promising projects will be implemented.
Noting that arts is the most powerful and tactics-wise is the easiest and affordable tool for paving the way forward, the Board members said that the Creative Armenia thrives to become one of the most dynamic and efficient cultural undertakings.
President Sarkissian welcomed programs and ideas of the Creative Armenia and expressed readiness to assist in their implementation.