«Կովկասյան առաջնություն» միջազգային մրցույթ-փառատոնը Երևանում կմիավորի տարբեր երկրների ներկայացուցիչների
Կատարողական արվեստի համաշխարհային ասոցիացիայի և հիմնադիր նախագահ Արման Ղուկասյանի նախաձեռնությամբ հուլիսի 7-13-ը Երևանի Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում կկայանա «Կովկասյան առաջնություն» երգի և պարի միջազգային 5-րդ մրցույթ-փառատոնը, որին մասնակցում են ներկայացուցիչներ՝ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Իսրայելից, Ղազախստանից, Լատվիայից, Լիտվայից, Վրաստանից և Կիպրոսից: 7-ից բարձր տարիքային խմբերի մասնակիցները ներկայանալու են տարբեր ժանրերում՝ ակադեմիական վոկալ, էստրադա, ժողովրդական երգեցողություն, ջազ, պոպ:
Ինչպես հաղորդում է «Հայերն այսօր»-ը, ժյուրի կազմում ընդգրկված են անդամներ՝ Լիբանանից, Հայաստանից, Չեխիայից, Ռուսաստանից, Ղազախստանից, Վրաստանից, Կիպրոսից և Լիտվայից: Լիբանանի ժյուրի պատվիրակությունը ներկայացնում են Կատարողական արվեստի համաշխարհային ասոցիացիայի փոխնախագահ և պրոդյուսեր Վիգեն Թանաշյանը, երգչուհի Թարա Մաալուֆը և ժյուրի նախագահ, օպերային երգչուհի, եվրոպական 6 միջազգային մրցույթների Գրան պրի մրցանակակիր Լեոնորան՝ Արևիկ Թանաշյանը, որը նաև Կատարողական արվեստի համաշխարհային ասոցիացիայի Լիբանանի մասնաճյուղի նախագահն է:
Հավելենք, որ Կատարողական արվեստի համաշխարհային ասոցիացիան և «Կովկասյան առաջնություն» մրցույթ-փառատոնն այս տարի նշում են իրենց հոբելյանական՝ 5-ամյակը:

Международный конкурс-фестиваль «Кавказское первенство» объединит в Ереване представителей разных стран
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2018/07/mrcuyt1.jpg)
По инициативе Международной ассоциации исполнительского искусства и ее учредителя-президента Армана Гукасяна 7-13 июля в концертном зале «Арно Бабаджанян» Еревана состоится 5-й Международный конкурс-фестиваль песни и танца «Кавказское первенство», в котором участвуют представители из Армении, России, �?зраиля, Казахстана, Латвии, Литвы, Грузии и Кипра. Участники в возрастной группе старше 7 лет предстанут в разных жанрах – академический вокал, эстрада, народное пение, джаз, поп.
Как сообщает «Армяне сегодня», в состав жюри включены представители Ливана, Армении, Чехии, России, Казахстана, Грузии, Кипра и Литвы. Делегацию Ливана в жюри представляют вице-президент Международной ассоциации исполнительского искусства Виген Танашян, певица Тара Маалуф и председатель жюри, оперная певица, лауреат Гран при шести европейских международных конкурсов Леонора-Аревик Танашян, являющаяся также президентом Ливанского филиала Международной ассоциации исполнительского искусства.
Добавим, что Международная ассоциация исполнительского искусства и конкурс-фестиваль «Кавказское первенство» в нынешнем году отмечают юбилей – пятую годовщину существования.