Արցախի Նախագահը ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» ծրագրի պատասխանատուներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 12-ին ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» ծրագրի պատասխանատուներին՝ նախագծի հիմնադիր եւ ղեկավար Լարիսա Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես հաղորդում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ քննարկվել են Արցախում կրթության ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» ծրագրի իրականացումը՝ այն որակելով պահանջված ու հետաքրքիր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах Бако Саакян принял представителей программы «Преподавай, Армения»
12 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял представителей программы «Преподавай, Армения» во главе с учредителем и руководителем проекта Ларисой Ованнисян.
Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся сферы образования Арцаха.
Президент Саакян отметил важность осуществления программы «Преподавай, Армения», назвав ее востребованной и интересной.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян, другие должностные лица.