Սփյուռքի նախարարությունում անցկացվեց խորհրդակցություն
Մարտի 14-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն անցկացրեց խորհրդակցություն, որին մասնակցեցին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը և Վահագն Մելիքյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Նախարարը ներկայացրեց ՀՀ վարչապետի պատվիրակության կազմում Լիբանանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի մանրամասները, նշեց համայնքի հետ հանդիպումների արդյունքները, անդրադարձավ «Խօսնակ» ամսաթերթի 60 ամյակին նվիրված հանդիսությանը:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրին կատարված աշխատանքները, զեկուցեցին նախարարության ծրագրերին բոլոր տարածաշրջաններից երիտասարդների ներգրավման արդյունքների մասին:
Նախարարը կարևորեց  «Արի տուն», «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրերի, «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի, Երիտասարդական ֆորումի, Լրագրողների, Ճարտարապետների և ճարտարագետների համահայկական համաժողովների պատշաճ կազմակերպումն ու լայն լուսաբանումը:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 14 марта провела совещание, в котором участвовали заместители министра Серж Срапионян и Ваагн Меликян, руководители структурных подразделений.
Министр представила подробности рабочего визита в Ливан в составе делегации, руководимой премьер-министром РА, отметила итоги встречи с общиной, коснулась торжеств, посвященных 60-летию газеты «Хоснак».
Руководители структурных подразделений представили проделанную работу, доложили о результатах вовлечения молодежи из всех регионов в программы Министерства.
Министр отметила важность организации на должном уровне и широкого освещения программ «Ари тун» и «Летняя школа «Спюрк», общеармянского фестиваля «Моя Армения», молодежного форума, общеармянских форумов журналистов, архитекторов и инженеров.