Նիդերլանդների խորհրդարանը կրկին հավաստեց իր հավատարմությունը մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման վեհ գործին. ԱԳ նախարար
Բարձր ենք գնահատում բարեկամ Նիդերլանդների խորհրդարանում այսօր տեղի ունեցած քննարկումները և դրանց արդյունքում ընդունված որոշումները, որոնք աներկբայորեն վերահաստատում են դեռևս 2004թ. Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը։
Այս քայլով Նիդերլանդների խորհրդարանը կրկին հավաստեց իր հավատարմությունը համամարդկային արժեքներին, ցեղասպանությունների և մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման վեհ գործին։

Statement by Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian on reaffirming the recognition of the Armenian Genocide by the House of Representatives of the Netherlands
We highly appreciate the debates held today in the Parliament of friendly Netherlands and the decisions adopted as the result, which unequivocally reaffirm the recognition of the Armenian Genocide back in 2004.
With this step, the Parliament of the Netherlands once again reconfirmed its commitment to universal human values and the noble cause of prevention of genocides and crimes against humanity.