Լույս է տեսել Վազգեն Ա Կաթողիկոսի քարոզների և խոսքերի ժողովածուն
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Հրատարակչական բաժինը լույս է ընծայել երջանկահիշատակ Վազգեն Ա Պալճյան (1955-1994թթ.) Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի Երկերի ժողովածուի Բ հատորը`«Քարոզներ և խոսքեր» վերնագրով` նվիրված Հայոց 130-րդ Հովվապետի ծննդյան 110-ամյակին:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածին, Տեղեկատվական համակարգից, ժողովածուում տեղ են գտել Վազգեն Ա Կաթողիկոսի` տարբեր եկեղեցական տոների և հիշարժան արարողությունների առիթներով խոսված քարոզները, որոնք ի մի են բերված ցայսօր Վեհափառ Հայրապետին նվիրված ժողովածուներից և «Էջմիածին» ամսագրից:
Ժողովածուն հրատարակության է պատրաստվել Հրատարակչական բաժնի տնօրեն Արժանապատիվ Տ. Արարատ քահանա Պողոսյանի ջանքերով:

Вышел в свет сборник проповедей и высказываний Католикоса Вазгена I
С благословения Его Святейшества Верховного Патриарха и Католикоса Всех армян Гарегина II издательский отдел Первопрестольного Святого Эчмиадзина издал второй том собрания сочинений блаженной памяти Католикоса Всех армян Вазгена I Палчяна (1955-1994թթ.) под названием «Проповеди и высказывания». �?здание посвящено 110-летию со дня рождения 130-го армянского патриарха.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из информационной службы Первопрестола, в сборнике нашли место проповеди, произнесенные Католикосом Вазгеном I по различным церковным праздникам и памятным церемониям, взятые из посвященных Верховному Патриарху сборников и журнала «Эчмиадзин».
Сборник подготовлен к изданию усилиями директора издательского отдела иерея Арарата Погосяна, книга отпечатана при меценатстве фонда «Саркис Габриелян».