Սփյուռքում Արցախյան շարժման 30-ամյակին նվիրված մի շարք միջոցառումներ կանցկացվեն
Արցախյան շարժման 30-ամյակի կապակցությամբ ողջ տարվա ընթացքում մի շարք միջոցառումներ կանցկացվեն Արցախում, մայր Հայաստանում, Սփյուռքի տարբեր գաղթօջախներում և արտերկրում:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի Հարնապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը: Նա նշել է, որ այդ առումով ինքը դեռևս չի ցանկանում փակագծերը բացել:
«Մեր Հանրապետությունում Արցախյան շարժման 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը մեկնարկել է փետրվարի 12-ից. կազմակերպվել են բազմահազարանոց հանրահավաքներ և երթեր Մարտունիում, Հադրութում և Ստեփանակերտում»,- ավելացրել է Դ. Բաբայանը:

В Диаспоре будет организован ряд мероприятий, посвященных 30-летию Арцахского движения
В связи с 30-летием Арцахского движения на протяжении всего года ряд мероприятий будет организован в Арцахе, Армении, ряде колоний Диаспоры и за рубежом.
Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил пресс-секретарь Президента Республики Арцах Давид Бабаян, отметив, что он пока не желает раскрывать скобки.
«В нашей республике цикл мероприятий, посвященных 30-летию Арцахского движения, стартовал 12 февраля, были организованы многотысячные митинги и шествия в Мартуни, Гадруте и Степанакерте», – добавил Д.Бабаян.