Հայկական Shabeeg բրենդը կմասնակցի Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթին
Հայկական Shabeeg բրենդը կմասնակցի Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթին, որը նորաձևության աշխարհի 4 ամենակարևոր իրադարձություններից մեկն է և հայտնի է որպես 7th on the Sixth: Այդ մասին PanARMENIAN.Net ին է հայտնել ապրանքանիշի հիմնադիր Մերի Սուքիասյանը:
Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթն անցկացվում է տարին 2 անգամ՝ փետրվարին ցուցադրվում են աշուն-ձմեռ հավաքածուները, իսկ սեպտեմբերին՝ գարուն-ամառ:
Մերին նշել է, որ փետրվարի 7-10-ը հայկական ապրանքանիշը ներկայացված կլինի շոու-ռումում, ի թիվս աշխարհի տարբեր երկրներից նոր և ոչ այնքան հայտնի դիզայներների հավաքածուների. «Մտադիր ենք հրավիրել Նյու Յորքի հայերին, ներկայացնել նրանց Shabeeg-ը: Իսկ փետրվարի 10-ին ցուցադրություն կլինի նորաձևության ինդուստրիայի ներկայացուցիչների համար»:
Մերի Սուքիասյանն ասել է, որ նոր հավաքածուն աչքի է ընկնում տարազին հատուկ տարրերով և նախշերով, սակայն արդիականացված է և ներկայանում է փողոցային նորաձևության ոճում:
Shabeeg-ը միակ հայկական բրենդը կլինի, որը կմասնակցի Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթին: Ըստ Մերիի, հրավերը միջոցառման կազմակերպիչներից անսպասելի էր և ստացվել է էլեկտրոնային փոստով. «Ասացին, որ տեսել են մեզ Երևանում անցկացված Oriflame Fashion Weekend-ի ցուցադրության մասին տեսանյութում»:
Shabeeg բրենդը փորձում է ներկայացնել հայկական պատմամշակութային արժեքներըբոլորին հասանելի տարբերակով` գրաֆիկական հետաքրքիր և մոդեռն լուծումներով:
Վիրտուալ իրականության տեխնոլոգիաների ոլորտում աշխատող հայաստանյան ARLOOPA ընկերությունն ու հայկական Shabeeg հագուստի բրենդը համատեղ առաջին անգամ Հայաստանում թողարկել են AR (անգլ. Augmented Reality, «համալրված իրականություն») շապիկ` անիմացիայով և կրթական բովանդակությամբ: Ինտերակտիվ շապիկի վրա Արտաշես II արքայի պատկերը ոչ միայն գեղեցիկ և նորաձև է նայվում, այլև ARLOOPA հավելվածի օգնությամբ «զարթնում է բազմադարյա քնից»՝ շարժվելով և պատմելով Արտաշեսյանների արքայատոհմի վերջին հզոր ներկայացուցչի պատմությունը:

Армянский бренд впервые примет участие в Неделе моды в Нью-Йорке
Армянский бренд Shabeeg примет участие в Неделе моды в Нью-Йорке – одной из четырех главных недель моды в мире, известной также как 7th on the Sixth. Об этом PanARMENIAN.Net рассказала основатель бренда Мери Сукиасян.
Неделя моды в Нью-Йорке проводится дважды в год: в феврале демонстрируются коллекции сезона осень-зима, а в сентябре – весенне-летние тренды.
По словам Мери, 7-10 февраля армянский бренд будет представлен в шоу-руме в числе коллекций разных малоизвестных и новых дизайнеров со всего мира: «Планируем пригласить армян Нью-Йорка, познакомить их с Shabeeg. А 10 февраля состоится показ для представителей модной индустрии».
Основательница бренда рассказала, что новая коллекция будет выделяться элементами и принтами армянского национального костюма (тараз), однако будет более модернизированной и в стиле уличной моды.
Shabeeg станет единственным армянским брендом, который примет участие в этой Неделе моды в Нью-Йорке.
По словам Мери, приглашение от организаторов мероприятия она получила неожиданно, по электронной почте: «Сказали, что увидели нас на видео с показа Oriflame Fashion Weekend в Ереване».
Армянский молодой брендShabeeg известен дизайном футболок с изображениями представителей армянских королевских династий.