Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպություններն ամենամյա ընթրիքը կանցկացնեն Էմանուել Մակրոնի բարձր հովանու ներքո
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մասնակցելու է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի ամենամյա ընթրիքին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս տարի ընթրիքը տեղի է ունենալու հունվարի 30-ին “Hotel du Collectionneur” հյուրանոցում: Ընթրիքը կկայանա Ֆրանսիայի նախագահի բարձր հովանու ներքո: Ընթրիքի ժամանակ ակնկալվում է Ֆրանսիայի նախագահի ելույթը:
Ավանդական դարձած ընթրիքին սովորաբար մասնակցում են Ֆրանսիայի նախագահը, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն, կառավարության անդամներ, խորհրդարանականներ, Ֆրանսիայի պետական և տեղական իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, ֆրանսահայ կազմակերպությունների ղեկավարներ և հոգևոր հայրեր:

Президент Франции примет участие в ежегодном ужине Координационного совета армянских организаций Франции
Президент Франции Эммануэль Макрон примет участие в ежегодном ужине Координационного совета армянских организаций Франции.
Как сообщает Арменпресс, ужин в этом году состоится 30 января в “Hotel du Collectionneur”. Обед будет проходить под высоким патронажем президента Франции. Во время ужина ожидается речь президента Франции.
В традиционном ужине обычно принимают участие президент Франции, мэр Парижа Энн �?гальдо, члены правительства, парламентарии, высшие должностные лица французских государственных и местных властей, руководители французско-армянских организаций и духовные отцы.