Լեհաստանում ՀՀ դեսպանությունը մասնակցեց Ամանորի բարեգործական տոնավաճառին. լուսանկարներ
Լեհաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարների կանանց (ամուսինների) ասոցիացիան (SHOM) Վարշավայի Marriott հյուրանոցում դեկտեմբերի 3-ին կազմակերպել է Ամանորին նվիրված հերթական 10-րդ բարեգործական տոնավաճառը, որին մասնակցել է նաեւ ՀՀ դեսպանությունը:
Լեհաստանում ՀՀ դեսպան Էդգար Ղազարյանն այս առիթով Facebook-ի իր էջում գրել է. «Տոնավաճառն անցկացվում է Լեհաստանի առաջին տիկնոջ՝ Ագատա Կարնհաուսեր-Դուդայի բարձր հովանու ներքո։ Տոնավաճառին մի քանի տաղավարներով մասնակցում էր նաեւ Լեհաստանում ՀՀ դեսպանությունը՝ ներկայացնելով հայկական հուշանվերներ, զարդեր, կոնյակներ, գինիներ, քաղցրավենիք, ավանդական ճաշատեսակներ։
Տոնավաճառի բացման հանդիսավոր արարողությունից հետո, շրջայցի ընթացքում Հայաստանի տաղավար է այցելել եւ գնումներ է կատարել նաեւ Լեհաստանի Առաջին տիկինը։ Հայաստանի տաղավարի ներկայացմանը մասնակցել են Լեհաստանում ՀՀ դեսպան Էդգար Ղազարյանը, Կրակովում բնակվող հայազգի քանդակագործ Անի Մուրադյանը, «Հայ-լեհական կապերի զարգացման կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը, հայկական ավանդական զարդանխշերով գոտիների արտադրությամբ զբաղվող Պժեմիսլավ Զամվրիցկին, Վարշավայի եւ Լեգիոնովոյի հայկական ռեստորանները եւ այլն։
Տոնավաճառի մշակութային ծրագրի շրջանակներում հայկական երգերի կատարումներով հանդես եկան Վարշավայում բնակվող հայազգի երգիչներ Արթուր Գյուրջյանը, Սոնա Մաթեւոսյանը եւ Նոէլ Մարտիրոսյանը:
Բարեգործական տոնավաճառի հասույթը փոխանցվելու է Լեհաստանում գործող մի շարք բարեգործական, հասարակական եւ կրթական կազմակերպությունների»:

Посольство РА в Польше приняло участие в Новогодней благотворительной ярмарке (фоторепортаж)
Ассоциация жен (мужей) руководителей аккредитованных в Польше дипломатических миссий (SHOM) в варшавской гостинице «Marriott» 3 декабря организовала очередную, 10-ю по счету Новогоднюю благотворительную ярмарку.
Посол РА в Польше Эдгар Казарян в этой связи написал на своей страничке в Facebook: «Ярмарка проводится под патронатом Первой леди Польши Агаты Карнхаусер-Дуда. В ярмарке несколькими павильонами участвовало также посольство РА в Польше, представив армянские сувениры, украшения, коньяк, вина, сладости, национальные блюда.
После торжественной церемонии открытия ярмарки павильоны Армении посетила и сделала покупки также Первая леди Польши. В представлении павильона Армении участвовали посол РА в Польше Эдгар Казарян, проживающая в Кракове скульптор-армянка Ани Мурадян, общественная организация «Центр развития армяно-польских связей», занимающийся производством поясов с традиционным армянским орнаментом Пжемислав Замврицки, армянские рестораны Варшавы и Легионово и другие.
В рамках культурной программы ярмарки с исполнением армянских песен выступили проживающие в Варшаве певцы-армяне Артур Гюрджян, Сона Матевосян и Ноель Мартиросян.
Прибыль от благотворительной ярмарки будет перечислена ряду функционирующих в Польше благотворительных, общественных и образовательных организаций».