Քննարկվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման հնարավորությունը
Նոյեմբերի 14-ին աշխատանքային այցելությամբ Մոսկվայում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին և Էնդրյու Շոֆերին։ Հանդիպմանը ներկա էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը։
Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկեցին Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում և Ժնևում տեղի ունեցած գագաթաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը։
Քննարկվեց առաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։

Foreign Minister of Armenia meets with the OSCE Minsk Group Co-Chairs
On November 14, Foreign Minister Edward Nalbandian, who is on a working visit to Moscow, had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane Visconti and Andrew Schofer. The meeting was attended by Andrzej Kasprzyk, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
During the meeting the sides exchanged views on the necessary steps towards creating conducive conditions for the advancement of the process of exclusively peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.
The interlocutors discussed the steps aimed at implementation of the agreements reached during the summits in Vienna, St. Petersburg and Geneva.
The possibility of organizing a meeting between the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan was discussed.