Քննարկվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման հնարավորությունը
Նոյեմբերի 14-ին աշխատանքային այցելությամբ Մոսկվայում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին և Էնդրյու Շոֆերին։ Հանդիպմանը ներկա էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը։
Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկեցին Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում և Ժնևում տեղի ունեցած գագաթաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը։
Քննարկվեց առաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։

Министр иностранных дел Армении встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ
14-го ноября находящийся с рабочим визитом в Москве министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ �?горем Поповым, Стефаном Висконти и Эндрю Шофером. На встрече присутствовал личный представитель Действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по поводу необходимых шагов с целью создания благоприятных условий для продвижения вперед процесса исключительно мирного урегулирования карабахской проблемы.
Собеседники обсудили шаги, направленные на осуществление договоренностей, достигнутых в ходе саммитов в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.
Стороны обсудили возможность организации в ближайшем будущем встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана.