Ֆրեզնոյից ժամանած բժիշկներն Արցախում են
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 10-ին ընդունել է Ֆրեզնո քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների, ովքեր բարեգործական հիմունքներով իրականացնում են բժշկական սպասարկում մեր քաղաքացիների համար:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,  քննարկվել են առողջապահության ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ Ֆրեզնոյից ժամանած բժիշկների այցելությունն Արցախ դարձել է ավանդական, նշելով, որ ամերիկացի բժիշկների հետ համագործակցությունը դրական ազդեցություն է թողնում մեր երկրում բժշկական ծառայությունների մատուցման վրա:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Meeting with doctors from the Fresno city
On 10 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of doctors having arrived from the Fresno city to provide charity medical treatment to our citizens.
A set of issues related to cooperation prospects in the healthcare field were on the discussion agenda.
The President was underlined with satisfaction that the visits of physicians from Fresno to Artsakh had become a good tradition, noting that cooperation with American doctors had positive impact on the quality of medicar in our country.
Artsakh Republic healthcare minister Karine Atayan, Honorary Consul of the Republic of Armenia to Fresno Perch Abgaryan and other officials partook at the meeting.