«Շնորհավո՛ր Ամանորդ, իմ նոր ընկեր» Համահայկական երիտասարդական ծրագիրը շարունակվում է
Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի Երիտասարդական կազմակերպությունների ասոցիացիան (ՀՀԿ ԵԿԱ) շարունակում է իրագործել «Շնորհավո`ր Ամանորդ, իմ նոր ընկեր» Համահայկական երիտասարդական ծրագիրը: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հաղորդում են ՀՀԿ ԵԿԱ Խորհուրդից:
«Սիրելի՛ Երիտասարդներ,
Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի Երիտասարդական կազմակերպությունների ասոցիացիան (ՀՀԿ ԵԿԱ) շարունակում է իրագործել արդեն բարի ավանդույթ դարձած «Շնորհավո՛ր Ամանորդ, իմ նոր ընկեր» Համահայկական երիտասարդական ծրագիրը, որի նպատակն է օգտագործելով Ամանորը շնորհավորելու բարի ավանդույթը, նամակների (այդ թվում էլեկտրոնային նամակների), բացիկների միջոցով շնորհավորել միմյանց` նոր կապեր հաստատելով Սփյուռքում եւ Հայաստանում, հատկապես Հայաստանի սահմանամերձ բնակավայրերում ապրող հայ երիտասարդների միջեւ:
Սփյուռքում բնակվող հարգելի՛ հայրենակիցներ, սիրելի՛ ընկերներ,
Խնդրում ենք, մինչ դեկտեմբերի 25-ը ուղարկել մեզ (Հայաստանի Հանրապետություն, Քաղաք Երևան, Տերյան փողոց 69, 4-րդ հարկ, ինդեքս՝ 0009 կամ mynewfriend2014@yahoo.com Էլ. հասցեին) Ձեր ամանորյա շնորհավորանքը (Էլեկտրոնային նամակի կամ բացիկի տեսքով), որոնք կփոխանցենք Երևանի և հատկապես Հայաստանի սահմանամերձ բնակավայրերի երիտասարդներին, Հայոց բանակի զինծառայողներին:
Տեղեկացնենք, որ նախորդ տարի, ստացել ենք նամակներ ավելի քան 13 երկրից: Ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի և Սփյուռքի երիտասարդների միջև ձևավորվել են ընկերական կապեր, եղել են փոխադարձ այցելություններ, ձևավորվել է չորս հայկական ընտանիք:
Անհամբեր սպասում ենք ձեր նամակներին և շնորհավորական բացիկներին»,- ասված է ՀՀԿ ԵԿԱ Խորհուրդի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Общеармянская молодежная программа «С Новым годом, мой новый друг» продолжается
Ассоциация молодежных организаций Всемирного армянского конгресса (АМО ВАК) продолжает осуществление Общеармянской молодежной программы «С Новым годом, мой новый друг». Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из Совета АМО «Дорогой друг, Ассоциация молодежных организаций Всемирного армянского конгресса (АМО ВАК) продолжает осуществлять ставшую уже доброй традицией Общеармянскую молодежную программу «С Новым годом, мой новый друг», цель которой, используя добрую традицию Новогодних поздравлений, посредством писем (в том числе электронных), открыток поздравлять друг друга, налаживая новые связи в Диаспоре и в Армении, особенно между армянской молодежью, живущей в приграничных населенных пунктах Армении.
Уважаемые соотечественники, проживающие в Диаспоре, дорогие друзья, Просим до 25 декабря прислать нам (Республика Армения, город Ереван, улица Теряна, 69, 4 этаж, индекс 0009 или на эл. адрес mynewfriend2014@yahoo.com) Ваще Новогоднее поздравление (в виде электронного письма или открытки), которые будут переданы молодежи Еревана и особенно приграничных населенных пунктов Армении, военнослужащим Армянской армии.
Сообщаем, что в прошлом году мы получили письма из более чем 13 стран.
В рамках программы между молодежью Армении и Диаспоры сформировались дружеские связи, были взаимные посещения, сформировались 4 армянские семьи.
С нетерпением ждем ваших писем и поздравительных открыток», – говорится в распространенном Советом АМО ВАК сообщении.