Հայաստանի, Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումը Կիևում
Դեկտեմբերի 4-ին Կիևում կայացավ Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Ջեյմս Ուորլիքի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հանդիպումը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների առանձնազրույցից հետո, նրանց միացան ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը։
Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների՝ նոյեմբերի 19-ին Վիեննայում կայացած հանդիպման համատեքստում համանախագահները շարունակեցին նախարարների հետ քննարկումները՝ խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով, մտքեր փոխանակվեցին հակամարտության գոտում լարվածության նվազեցմանն ուղղված հնարավոր քայլերի վերաբերյալ։
Նախարարները և համանախագահները պայմանավորվեցին առաջիկա շաբաթների ընթացքում շարունակել հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ հետագա քննարկումները: Համանախագահները հայտնեցին այդ նպատակով առաջիկայում տարածաշրջան այցելելու իրենց մտադրությունը։
ԱԳ նախարարներն, ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության՝ որպես Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային ձևաչափի կարևորությունը, շնորհակալություն հայտնեցին նրանց խաղաղ կարգավորմանն ուղղված շարունակական ջանքերի համար: Այս մասին «Հայերն այսօր» -ին  տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Встреча в Киеве министров �?Д Армении и Азербайджана c сопредседателями Минской группы ОБСЕ
4 декабря в Киеве состоялась встреча Армении Эдварда Налбандяна и министра иностранных дел Азербайджана Эльмара Мамедъярова с сопредседателями Минской  группы ОБСЕ �?горем Поповым, Жаком Фором, Джеймсом Уорликом и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
После отдельной беседы министров �?Д Армении и �?зербайджана, к ним присоединились сопредседатели МГ ОБСЕ и личный представитель действующего председателя ОБСЕ.
В контексте встречи президентов Армении и Азербайджана 19 ноября в Вене сопредседатели продолжили обсуждения с министрами �?Д с целью продвижения мирного переговорного процесса, обменялись мнениями относительно возможных шагов по снижению напряженности в зоне конфликта.
Министры и сопредседатели МГ ОБСЕ договорились в течение ближайших недель продолжить дальнейшие обсуждения по процессу мирного урегулирования карабахского конфликта. Сопредседатели заявили о своем намерении посетить регион с этой целью.
Министры �?Д, подчеркнув важность сопредседательства Минской группы ОБСЕ как переговорного формата по урегулированию карабахского конфликта, выразили признательность сопредседателям за их последовательные усилия, направленные на мирное урегулирование этой проблемы. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из пресс-службы М�?Д РА.