Ժորժ Կեպենիկյանը Լիոնի քաղաքապետ է ընտրվել
Լիոնի քաղաքապետարանի քաղաքային խորհուրդը հուլիսի 17-ի նիստի ժամանակ քաղաքապետ է ընտրել հայազգի 68-ամյա Ժորժ Կեպենիկյանին։
Նախկին քաղաքապետ Ժերար Կոլոմն անձամբ էր առաջադրել Կեպենիկյանի թեկնածությունը։
Կեպենիկյանի մասին հայտնի է, որ նա մասնագիտությամվ վիրաբույժ-ուրոլոգ է, հայ գաղթականների որդի։ Կեպենիկյանը սկզբում հաջողության է հասել մասնագիտական գործունեության մեջ, իսկ հետո սկսել է ակտիվ քարոզել Լիոնի հիվանդանոցներում մշակույթ ներդնելու գաղափարը։ Իր գաղափարները նա իրականացրել է Centre Hospitalier Saint-Joseph Saint-Luc հիվանդանոցում, որտեղ 2005-ից սկսած զբաղեցնում է ռազմավարական զարգացման հարցերով տնօրենի պաշտոնը։
Բացի դրանից Կեպենիկյանը ակտիվ մասնակցում էր Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն ուղղված արշավին ու զբաղեցնում ադմինստրատորի պաշտոն Բուլուկյան հիմնադրամում։
Կեպենիկյանը միացել է Ժերար Կոլոմի թիմին 2008-ին, քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ։ Կալոմի ընտրվելուց հետո նա դարձել է մշակութային հարցերով առաջին օգնականը, գրում է news.am-ը։

Жорж Кепеникян избран мэром Лиона
Городской совет мэрии города Лиона избрал 68-летнего Жоржа Кепеникяна, армянина по происхождению, на пост мэра города в ходе заседания 17 июля.
Бывший мэр Жерара Колом сам предложил кандидатуру Кепеникяна.
О Кепеникяне известно, что он по профессии хирург-уролог, сын армянских эмигрантов. Кепеникян сначала добился успеха в профессиональной деятельности, а затем стал активно агитировать идею внедрения культуры в больницы Лиона. Свои идеи он воплотил в госпитале Centre Hospitalier Saint-Joseph Saint-Luc, где он занимает пост директора по стратегическому развитию с 2005 года.
Помимо этого, Кепеникян активно участвовал в агитации по признанию Геноцида армян и занимает должность администратора в фонде Булукян.
Кепеникян присоединился к команде Жерара Колома в 2008-м году, во время выборов мэра. После избрания Колома, он стал первым помощником по культуре.