«ՏաԹեւեր» ճոպանուղին ռեկորդ է սահմանել
Այս ցուցանիշը ռեկորդային է ճոպանուղու գործունեության պատմության ընթացքում, Մեդիամաքսին հայտնել են «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու տնօրինությունից:
Նախորդ ռեկորդը սահմանվել էր 2014 թվականի հուլիսի 20-ին, երբ ճոպանուղին սպասարկել էր 1321 այցելուի:
«Տաթեւեր» ճոպանուղին գործում է 2010 թվականի հոկտեմբերի 16-ից: Այն կառուցվել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի «Տաթեւի վերածնունդ» ծրագրի շրջանակում:
Ճոպանուղին գրանցված է Գինեսի ռեկորդների գրքում՝ ոչ միայն որպես աշխարհի ամենաերկար հետադարձելի, այլեւ որպես ամենակարճ ժամանակահատվածում (10 ամիս) կառուցված ճոպանուղի:
Տաթեւ այցելող եւ «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու ծառայություններից օգտվել ցանկացող զբոսաշրջիկներն արդեն կարող են ճոպանուղու տոմսերը նախապես գնել օնլայն եղանակով:

Канатная дорога «Крылья Татева» установила рекорд
Этот показатель является рекордным за всю историю функционирования канатной дороги, сообщили Медиамакс в дирекции канатной дороги «Крылья Татева».
Предыдущий рекорд был установлен 20 июля 2014 года, когда канатная дорога обслужила 1321 посетителя.
Канатная дорога «Крылья Татева» функционирует с 16 октября 2010 года. Она была построена в рамках программы « Возрождение Татева» фонда «�?нициативы развития Армении» (IDeA).
«Крылья Татева» указана в книге рекордов Гиннеса не только как самая длинная реверсивная канатная дорога, но и как построенная за самый короткий срок (10 месяцев).
Туристы, посещающие Татев и желающие воспользоваться услугами «Крыльев Татев», могут приобрести билеты заранее онлайн.