Տեղի կունենա հանդիպում բարերար Հրաչյա Պողոսյանի հետ
Հունիսի 9-ին, ժամը 17-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի կունենա հանդիպում հասարակական գործիչ, բարերար Հրաչյա Պողոսյանի հետ (Հասցե՝ Վ. Սարգսյան 3, 9-րդ հարկ):
Հանդիպմանը կմասնակցեն ՊՆ խորհրդա­կան, գենե­րալ-լեյտենանտ Մուրազ Սարգսյանը, «Նոեվ Կովչեգ» թերթի գլխավոր խմբագիր Գ. Անիսոնյանը, մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի թոռը՝ Իվան Բաղրամյանը, ՌԴ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Յուրի Նիկոլայի Կլյոնովը, «Դոնի Նախիջևանի հայկական համայնք» կազմակերպության գործադիր տնօրեն, «Հայազգ» համահայկական մշակութալուսավորչական հիմնադրամի ղեկավար Սերգեյ Սայադովը:
Բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարար Հ. Հակոբյանը:
Կցուցադրվի տեսաֆիլմ: Կներկայացվի Հրաչյա Պողոսյանի անցած ուղին: Ելույթ կունենան Գ. Անիսոնյանը, Մուրազ Սարգսյանը, Իվան Բաղրամյանը, Յուրի Կլյոնովը, Հրաչյա Պողոսյանը:

RA Ministry of Diaspora to host meeting with benefactor Hrachya Poghosyan
On June 9 at 17:00, the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia will host a meeting with public figure and benefactor Hrachya Poghosyan (Address: 3 V. Sargsyan Street, 9th floor).
Among the participants of the meeting will be Advisor to the Minister of Defense, Lieutenant-General Muraz Sargsyan; Editor-in-Chief of Noev Kovcheg newspaper G. Anisonyan; Marshal Hovhannes Baghramyan’s grandson Ivan Baghramyan and Merited Cultural Figure of the Russian Federation Yuri Klyonov.
Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Hranush Hakobyan will give an opening speech at the event.
The meeting will feature the showing of a video devoted to Hrachya Poghosyan’s career and speeches by G. Anisonyan, Muraz Sargsyan, Ivan Baghramyan, Yuri Klyonov and Hrachya Poghosyan.