Հանկարծամահ է եղել «Խոստումը» ֆիլմի սաունդթրեքի հեղինակ Քրիս Քորնելը
Հայտնի ռոք երաժիշտ, Հայոց ցեղասպանության մասին հոլիվուդյան «Խոստումը» ֆիլմի սաունդթրեքի հեղինակ ու կատարող Քրիս Քորնելը կյանքի 52-­րդ տարում մահացել է: Այս մասին հայտնում է ABC News­-ը:
Associated Press­ին Քորնելի ներկայացուցիչ Բրայան Բամբերին հայտնել է, որ երաժիշտը մահացել է Դեթրոյտում մայիսի 17­-ի գիշերը: Բամբերին մահն անվանել է «հանկարծակի և չսպասված»՝ նշելով, որ Քորնելի կինն ու ընտանիքը ցնցված են այդ փաստով: Ընտանիքի անդամները աշխատելու են դատաբժշկական փորձաքննող խմբի հետ՝ հասկանալու, թե ինչն է հանգեցրել երաժշտի մահվան:
Քրիս Քորնելը հայտնի է որպես Soundgarden ռոք խմբի գիտարիստ ու երգահան:
Նա հեղինակել էր «Խոստումը» երգը Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող հոլիվուդյան համանուն ֆիլմի համար: Խոսելով ֆիլմի մասին՝ երգիչն ասել էր. «Մենք պետք է տեղյակ լինենք անցյալում տեղի ունեցած դեպքերի մասին: Դա շատ կարևոր է ինձ համար, քանի որ մենք չենքպատմում պարզապես մեկ դարյա հնության պատմություն, մենք խոսում ենք այն պատմության մասին, որը տեղի է ունենում այսօր», գրում է 168.am-ը։

Скоропостижно скончался автор саундтрека к фильму «Обещание»
�?звестный рок-музыкант, автор и исполнитель саундтрека к голливудскому фильму о Геноциде армян «Обещание» Крис Корнел скончался на 52-м году жизни. Об этом сообщает ABC News.
Представитель Корнела Брайан Бамбери сообщил  Associated Press, что музыкант скончался ночью 17 мая в Детройте. Он назвал кончину Корнела «внезапной и неожиданной», отметив, что жена Корнела и семья потрясены случившимся. Члены семьи будут работать с группой судмедэкспертов, чтобы понять, что привело к смерти музыканта.
Крис Корнел известен как гитарист и композитор рок-группы Soundgarden. Он также создатель песни «Обещание» для одноименного голливудского фильма о Геноциде армян. Говоря о фильме, музыкант сказал: «Мы должны знать о событиях прошлого. Это очень важно для меня, поскольку мы рассказываем не просто о событиях, происшедших век назад, мы говорим об истории, происходящей сегодня», – пишет 168.am.