Մեկնարկել է 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նիստը. ուղիղ
Մեկնարկել է վեցերորդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նիստը, որը վարում է Հայաստանի քրդական համայնքի ղեկավար Կնյազ Հասանովը։ Վերջինս նոր խորհրդարանի ամենատարեց պատգամավորն է:
Նիստի ընթացքում ՀՀ կառավարությունը հրաժարական կներկայացնի: Այնուհետև պատգամավորները կընտրեն Ազգային ժողովի նախագահ և փոխնախագահներ:
Հայաստանի Հանրաեպտական կուսակցությունը ԱԺ նախագահի պաշտոնում կառաջադրի Արա Բալոյանին,ինչի մասին երեկ ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո հայտարարել էր ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։ ՀՀԿ–ն ԱԺ փոխնախագահների պաշտոնում կառաջադրի Արփինե Հովհաննիսյանի և Էդուարդ Շարմազանովի թեկնածությունը:
Ազգային ժողովի առաջին նիստի ընթացքում ՀՀԿ-ն քննարկման կներկայացնի խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների թիվը 12-ից 9 դարձնելու հարցը:

Thefirst session of the 6th convocation of Armenia’s Parliament kicked off. The session is chaired by Knyaz Hasanov, leader of the country’s Kurdish community and most senior Member of Parliament.
The Armenian government is due to resign during the session. Lawmakers will elect the Parliament’s speaker and vicespeakers.
The ruling party – the Republican Party of Armenia – will nominate Ara Babloyan as speaker of Parliament, and Arpine Hovhannisyan and Eduard Sharmazanov as vice-speakers. The Tsarukyan bloc will nominate Michael Melkumyan as opposition vice-speaker.
The ruling party will also present the issue of reducing the number of permanent commission’s of the Parliament from 12 to 9.