Մայիսի 2-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը և Վահագն Մելիքյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները զեկուցեցին նախարարության ծրագրերին մասնակցության հայտերի, իրականցրած միջոցառումների, առաջիկա անելիքների մասին, ներկայացրին նոր առաջարկներ:
Նախարարը կարևորեց առաջիկա՝ «Աշխատանքի և արարումի շաբաթվա» շրջանակներում իրականացվող հանդիպումների ու միջոցառումների պատշաճ կազմակերպումն ու լայն լուսաբանումը:

On May 2, Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Hranush Hakobyan held a consultation with Deputy Ministers Serzh Srapionyan and Vahagn Melikyan, Chief of Staff of the Ministry of Diaspora Firdus Zakaryan and the heads of departments and divisions at the Ministry of Diaspora.
The heads of departments and divisions delivered reports on the applications for participation in the programs and projects of the Ministry, the events that had been held, the future actions and made new proposals.
The Minister attached importance to proper organization and wide coverage of the upcoming events and meetings to be held on the sidelines of the weeklong events under the title “Week of Work and Creation”.