Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը
Ապրիլի 28-ին Մոսկվայում, ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ, կայացավ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի, Սերգեյ Լավրովի և Էլմար Մամեդյարովի աշխատանքային հանդիպումը:
Հանդիպմանը շարունակվեցին քննարկումները ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու շուրջ: Ընդգծվեց Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում 2016թ. մայիսին և հունիսին կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները երախտագիտություն հայտնեցին Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարին՝ ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ հանգուցալուծմանն աջակցելուն ուղղված շարունակական ջանքերի համար: Նախարարները պայմանավորվեցին շարունակել շփումները քննարկված բոլոր հարցերի առնչությամբ:
Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի նախարարների եռակողմ հանդիպումից հետո նրանց միացան նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ Ռուսաստանի, Միացյալ Նահանգների և Ֆրանսիայի դեսպանները, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը։ Կայացավ մտքերի փոխանակում՝ ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Meeting of Foreign Ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan
On April 28, upon the initiative of the Russian side, a working meeting of Edward Nalbandian, Sergey Lavrov and Elmar Mammadyarov, Foreign Ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan, respectively, took place in Moscow.
During the meeting discussions on the advancement of the Nagorno-Karabakh negotiation process were continued. The necessity of implementing the agreements reached at the summits in Vienna and St.Petersburg, held in May and June 2016, was emphasized.
Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan expressed gratitude to the Minister of Foreign Affairs of Russia for his continuous efforts aimed at peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. The Ministers agreed to continue contacts with regards to all the issues discussed.
After the trilateral meeting between the Ministers of Russia, Armenia and Azerbaijan, they have been joined by the OSCE Minsk Group Co-chairs – Ambassadors of Russia, US and France, as well as the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office. The sides had an exchange of views on the Nagorno-Karabakh settlement process.