Ապրիլի 25-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը և Վահագն Մելիքյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրին անցած շաբաթվա կատարված աշխատանքները և իրականցված միջոցառումները, նշեցին առաջիկա անելիքները:
Նախարարը կարևորեց առաջիկա՝ «Հույսի և վերածննդի ճանապարհով» թեմայով շաբաթվա միջոցառումների պատշաճ կազմակերպումն ու լայն լուսաբանումը:
Քննարկվեցին աշխատանքային այլ հարցեր: Տրվեցին հանձնարարականներ, կազմվեց ժամանակացույց, նշանակվեցին պատասխանատուներն ու համակարգողները:

On April 25, Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Hranush Hakobyan held a consultation at the RA Ministry of Diaspora. Among the participants were Deputy Ministers Serzh Srapionyan and Vahagn Melikyan, Chief of Staff Firdus Zakaryan and the heads of departments and divisions.
The heads of departments and divisions delivered their weekly reports and pinpointed the upcoming programs and events.
The Minister attached importance to proper organization and wide coverage of the weeklong events to be held under the title “On the Road of Hope and Renaissance”.
Other issues were discussed during the consultation. The Minister gave assignments, drew up a timetable and designated correspondents and coordinators.