Ապրիլի 25-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը և Վահագն Մելիքյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրին անցած շաբաթվա կատարված աշխատանքները և իրականցված միջոցառումները, նշեցին առաջիկա անելիքները:
Նախարարը կարևորեց առաջիկա՝ «Հույսի և վերածննդի ճանապարհով» թեմայով շաբաթվա միջոցառումների պատշաճ կազմակերպումն ու լայն լուսաբանումը:
Քննարկվեցին աշխատանքային այլ հարցեր: Տրվեցին հանձնարարականներ, կազմվեց ժամանակացույց, նշանակվեցին պատասխանատուներն ու համակարգողները:

В Министерстве Диаспоры РА 25 апреля под руководством министра Грануш Акопян состоялось совещание, в котором участвовали заместители министра Серж Срапионян и Ваагн Меликян, руководитель аппарата Фирдус Закарян, руководители структурных подразделений.
Руководители структурных подразделений представили проделанную в течение недели работу и осуществленные мероприятия, отметили предстоящие задачи.
Министр отметила важность организации на должном уровне и широкого освещения мероприятий грядущей недели под девизом «Дорогой надежды и возрождения».
Были обсуждены другие рабочие вопросы. Даны поручения, составлен график, назначены ответственные и координаторы.