Կմեկնարկի Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի և «Մեգերյան կարպետներ» ընկերության բարեգործական ծրագիրը
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը և «Մեգերյան կարպետներ» ընկերությունը մեկնարկում են նոր բարեգործական ծրագիր՝ նվիրված «Մեգերյան կարպետների» 100-ամյա հոբելյանին։ «Մեգերյան կարպետներ» ընկերության հմուտ գորգագործների օգնությամբ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի շահառու ՀՀ Արմավիրի մարզի Վանանդ համայնքի երիտասարդները կաշխատեն հոբելյանական գորգի ստեղծման վրա։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են հիմնադրամից, բացումը կկայանա ապրիլի 25-ին, ժամը՝ 16։30-ին, «Մեգերյան կարպետ» ձեռագործ գորգերի գործարանում (հասցե՝ Մադոյան փող. 9)։
Ծրագրի մեկնարկը կտան «Մեգերյան կարպետ» ընկերության սեփականատեր Րաֆֆի Մեգերյանը և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի խորհրդի ատենապետ դոկտոր Գարո Արմենը։

Стартует благотворительная программа Детского фонда Армении и компании «Мегерян карпетнер»
Детский фонд Армении и компания «Мегерян карпетнер» начинают новую благотворительную программу, посвященную 100-летнему юбилею «Мегерян карпетнер». С помощью опытных ковроделов компании бенефициарии Детского фонда Армении – молодежь общины Вананд Армавирской области, – поработает над созданием юбилейного ковра.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из фонда, старт программы состоится 25 апреля в 16:30 на предприятии ручных ковров «Мегерян карпет» (адрес: ул. Мадояна, 9).
Старт программе дадут владелец компании Раффи Мегерян и председатель  совета Детского фонда Армении Гаро Армен.