Ինձ համար կարևոր ֆիլմ է, բոլոր նախնիներս Հայոց ցեղասպանության զոհեր են. Սերժ Թանկյանը խոսել է «Խոստումը» ֆիլմի մասին
Ամերիկահայ հայտնի ռոք երգիչ, System of a Down խմբի մեներգիչ Սերժ Թանկյանը և ֆիլմի պաշտոնական սաունդթրեքի հեղինակ Քրիս Քորնելը Լոս Անջելեսում մասնակցել են Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմի ցուցադրությանը:Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Սերժ Թանկյանը նշել է, որ շատ ուրախ է ֆիլմի ստեղծման աշխատանքներին մասնակցելու համար: «Ես շատ ուրախ եմ, որ մասնակցություն եմ ունեցել ֆիլմի երաժշտական մասի աշխատանքներին: Սա շատ կարևոր ֆիլմ է: Դրանում ներկայացված է սիրո պատմություն, որը տեղի է ունենում Հայոց ցեղասպանության տարիներին: Սա ինձ համար կարևոր է, որովհետև իմ բոլոր նախնիները Հայոց ցեղասպանության զոհեր են»,- ասել է Թանկյանը:
«Խոստում» ֆիլմի պրոդյուսեր Էրիկ Էսրայելյանը, կարևորելով Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ֆիլմ նկարահանելու` երջանկահիշատակ Քըրք Քըրքորյանի նախաձեռնությունը, նույնպես նշել է, որ իր նախնիները Հայոց ցեղասպանության զոհեր են, և ինքը ցանկանում է այս հարթակը օգտագործելու եղանակով խախտել լռությունը ու մարդկանց ուշադրությունը հրավիրել խնդրի վրա:

Фильм для меня очень важен – все мои предки – жертвы Геноцида армян: Серж Танкян высказался о фильме «Обещание»
�?звестный американский рок-певец-армянин, солист группы System of a Down Серж Танкян и автор официального саундтрека фильма Крис Корнел в Лос Анджелесе приняли участие в демонстрации фильма «Обещание», повествующего о Геноциде армян. Как передает «Арменпресс», Серж Танкян отметил, что очень рад участию в работе по созданию фильма. «Я очень рад, что принял участие в работе над музыкальной частью фильма. Это очень важный фильм. В нем представлена история любви, происшедшая в годы Геноцида армян. Фильм для меня очень важен – все мои предки – жертвы Геноцида армян», – сказал Танкян.
Продюсер фильма «Обещание» Эрик �?сраелян, отметив важность инициативы блаженной памяти Керка Кркоряна снять фильм о Геноциде армян, также отметил, что его предки  – жертвы Геноцида армян и он хочет, используя эту площадку, нарушить молчание и привлечь внимание людей к этой проблеме.