Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության օրվա առթիվ
Ցանկանում եմ մեր մայրերին, տատիկներին, կանանց, քույրերին, դուստրերին մարդկային պարզ երջանկություն, թող ձեր օջախներում միշտ լինի ջերմություն, սեր, հոգատարություն և բարություն:
Մայրերը հայ օջախների հենքն են և սյունը: Այսօր մենք ուղղակի օգտվում ենք առիթից և ևս մեկ անգամ արտահայտում մեր անսահման սերն ու հարգանքը ձեր նկատմամբ:
Ես ուզում եմ հավաստիացնել, որ մենք տրամադրված ենք անել ամեն հնարավորը, որպեսզի մայրությունը Հայաստանում լինի պետության կողմից մաքսիմալ պաշտպանված և մայր դարձած կինը իրեն զգա պետության հոգատարության ներքո:
Այսօր ևս մեկ անգամ ուզում եմ նշել, որ կանայք մեր հասարակության մեջ շատ կարևոր դեր են զբաղեցնում և մենք հետևողական ենք լինելու, որպեսզի կանայք մեր երկրում ունենան բոլոր հնարավորություններն իրենց դրսևորելու և ներգրավված լինելու մեր երկրի զարգացման բոլոր գործընթացներում:

PM Karen Karapetyan sends congratulatory message on occasion of Motherhood and Beauty Day
I wish our mothers, grandmothers, women, sisters and daughters simple happiness. May there always be warmth, love, generosity and kindness in your homes.
Mothers are the pillars of Armenian families. Today we are simply taking the opportunity to express our infinite love for and respect to mothers once again.
I would like to assure you that the government is disposed to do everything possible to make sure mothers are maximally protected by the State in Armenia and to make sure women having become mothers feel the care of the State.
Today I would like to state once again that women play a major role in Armenian society and that the government will be consistent to make sure women have all the opportunities in our country to show themselves and be engaged in all the processes of the development of our country.