«Հայկազունք» խումբը Գուսան Հայկազունու գլխավորությամբ համերգներով հանդես է եկել Ֆրանսիայի, Բելգիայի և Հոլանդիայի հայ համայնքներում
Նոյեմբերի 21-ին Ֆրանսիայի ՀՅԴ Արմեն Գարո կոմիտեի նախաձեռնությամբ և հրավերով  «Հայկազունք» խումբը Գուսան Հայկազունու գլխավորությամբ մեկնել է Ֆրանսիա՝  համերգային շրջագայության: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ սփյուռքի նախարարության Մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից :
Նոյեմբերի 23-ին «Հայկազունք» խումբը հայրենասիրական երգերի կատարումներով հանդես է եկել  Փարիզի 9-րդ թաղամասի Ռոսինիի դահլիճում:
ՀՀ սփյուռքի նախարարության աջակցությամբ «Հայկազունք» խումբը այնուհետև շարունակել է իր համերգային շրջագայությունը Բելգիայում և Հոլանդիայում:
Նոյեմբերի 24-ին խումբը ելույթ է ունեցել Բրյուսելում:
Նոյեմբերի 25-ին Նիդերլանդներում հայկական կազմակերպությունները համակարգող միության (SCAON),  MATCH MADE in HEAVEN ընկերության և Ալմելոյի Հայ Առաքելական Եկեղեցու աջակցությամբ  Ալմելոյի Հայ Առաքելական Եկեղեցու մեծ դահլիճում տեղի կունենա «Հայկազունք» խմբի համերգը:

Gusan Haykazuni’s Haykazunk Ensemble gave concerts for Armenian communities in France, Belgium and Holland
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/11/unnamed10.jpg)
On November 21, Gusan Haykazuni’s Haykazun Ensemble left for France on a concert tour organized by and at the invitation of the ARF-D Armen Garo Committee, reports the Department of Media and Public Relations at the RA Ministry of Diaspora.
On November 23, Haykazunk Ensemble performed patriotic songs at Rosini Hall in the 9th district of Paris.
Haykazunk Ensemble also gave concerts in Belgium and Holland with support from the RA Ministry of Diaspora.
On November 24, the ensemble performed in Brussels.
On November 25, Haykazunk Ensemble will give a concert at the large hall of the Armenian Apostolic Church of Almelo with support from the coordinating union of Armenian organizations in the Netherlands (SCAON), MATCH MADE in HEAVEN and the Armenian Apostolic Church of Almelo.