Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Ռիչարդ Հոգլանդին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցեր, անդրադարձել արցախա-ադրբեջանական հակամարտության շփման գծում տիրող իրավիճակին:
Համանախագահները ՀՀ Նախագահին տեղեկացրել են Բաքվում ունեցած հանդիպումների մասին:
Հանդիպման մասնակիցները կարևորել են բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, ինչպես նաև Վիեննայում և Սանկտ  Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման անհրաժեշտությունը:

Президент Серж Саргсян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ
Президент Серж Саргсян сегодня принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ �?горя Попова (Россия), Ричарда Хогланда (США), Стефана Висконти (Франция) и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспржика.
На встрече собеседники обсудили вопросы, касающиеся мирного урегулирования карабахской проблемы, затронули ситуацию, сложившуюся на линии соприкосновения арцахско-азербайджанского конфликта.
Сопредседатели проинформировали Президента РА о состоявшихся в Баку встречах.
Участники встречи подчеркнули важность в переговорном процессе соблюдения сторонами верности обязательствам, направленным на мирное урегулирование конфликта, а также необходимость выполнения договорённостей достигнутых на высоком уровне в Вене и Санкт Петербурге.