Հերոս Արման Ավետիսյանը ԱՄՆ-ում կմասնակցի Քառօրյա պատերազմի զինվորներին նվիրված ձեռնարկին. տեսանյութ
«Մարդուն միայն կամքի ուժ է պետք և կարող է ամեն ինչի դեմ պայքարել»,- սրանք ապրիլյան քառoրյա մարտական գործողություններին մասնակից զինծառայող Արման Ավետիսյանի խոսքերն են։
Արմանը ապրիլի 2-ին Ջաբրայիլում դասակի վիրավոր հրամանատարին օգնության շտապելիս կորցրել է ձախ ոտքը։
Լավատեսությունը չկորցրած զինվորը Panorama.am-ի հեզ զրույցում պատմեց, որ պրոթեզն իր կյանքում ոչինչ չի փոխել, ապրում է լիարժեք, սիրում է կյանքը և պատրաստ է իրագործել իր բոլոր նպատակները։
«Ուսումնական պրոթեզն առաջին անգամ հագա 2016 թվականի մայիսին, ութ-ինը ամիս է արդեն պրոթեզով եմ, հարմարվել եմ ու չեմ դժգոհում։ Օրական 15-20 կմ քայլում եմ, կարող եմ նույնիսկ վազել առաջվա պես։ Բուժմանս ընթացքը կարելի է ավարտված համարել»,-ասաց Արմանը։
Ագրարային համալսարանի երկրորդ կուրսի ուսանող Արման Ավետիսյանի միակ ցանկությունն այսօր ուսման հետ միաժամանակ աշխատելն է. «Վստահ եմ ուժերիս վրա, ես ինձ ստիպեցի, որ կարող եմ շատ բաների հասնել ու հասել եմ արդեն։ Հիմա ուզում եմ աշխատել, անգամ մի քանի տեղից աշխատելու հրավեր եմ ստացել»։

Герой Арман Аветисян в США примет участие в мероприятии, посвященном воинам четырехдневной войны (видеоматериал)
«Человеку нужна лишь сила воли – и он сможет бороться с чем угодно», – это слова военнослужащего Армана Аветисяна, принимавшего участие в четырехдневных боевых действиях.
Второго апреля в Джабраиле, спеша на помощь раненому командиру отделения, Арман потерял левую ногу.
Не утерявший оптимизма воин в беседе с Panorama.am рассказал, что протез ничего не изменил в его жизни, живет полноценно, любит жизнь и готов реализовать все свои цели.
«Учебный процесс впервые надел в мае 2016 года, уже восемь-девять месяцев хожу с ним, приспособился и не жалуюсь. В день прохожу 15-20 километров, могу даже бегать как прежде. Процесс решения можно считать завершенным», – сказал Арман.
Единственное желание сегодня студента второго курса Аграрного университета Армана Аветисяна – параллельно с учебой работать: «Уверен в своих силах, я заставил себя поверить, что могу многого добиться, и уже добился. Сейчас хочу работать, из нескольких мест  даже получил приглашение».