Նախագահը հանդիպում է ունեցել «Լույս» հիմնադրամի ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության Նախագահ, «Լույս» հիմնադրամի համահիմնադիր Սերժ Սարգսյանն այսօր Հայկական ընդհանուր բարեգործական միության ընդունելությունների դահլիճում հանդիպում է ունեցել «Լույս» հիմնադրամի համայնքի՝ խորհրդի անդամների, մի խումբ կրթաթոշակառուների, շրջանավարտների, ինչպես նաև հիմնադրամի «Ստարտ Արմենիա» 2016-2017թթ. ձեռներեցության մրցույթի հաղթողների հետ:
«Լույսի» կրթական ծրագրերի գործադիր տնօրեն Ժաքլին Կարաասլանյանը հանդիպման սկզբում համառոտ խոսել է հիմնադրամի վերջին շրջանի ձեռքբերումների, այդ թվում՝ «Ստարտ Արմենիա» մրցույթի նպատակների մասին, որից հետո մրցույթի ժյուրիի անդամները ներկայացրել են հաղթողներին, ովքեր լսարանին պատմել են իրենց ծրագրերի մասին, պատասխանել Հանրապետության Նախագահի և հանդիպման մասնակիցների հարցերին:
Հանրապետության Նախագահը 2016-2017թթ. ձեռներեցության մրցույթի հաղթողներին հանձնել է մրցանակները, շնորհավորել և մաղթել նորանոր հաջողություններ:
«Ուզում եմ, որպեսզի բոլորս միասին հաստատենք, որ մրցույթին ներկայացված բոլոր աշխատանքներն օգտակար են և պետք է ծառայեն Հայաստանի զարգացմանը: Անշուշտ, ես շատ ուրախ եմ, որ տասը տարի առաջ նախաձեռնած մեր փորձը հաջողությամբ շարունակվում է, և արդեն հարյուրավոր երիտասարդներ կարողացել են մի կողմից ստանալ լավ ուսում, մյուս կողմից՝ դա կապել Հայաստանի հետ, ձեռք բերել ընկերներ, հաստատել նոր կապեր: Իրոք, ուրախ եմ այս հաջողությունների համար, որ ունենք և կարծում եմ, որ «Լույսի» շրջանավարտների ու ընդհանրապես մեր բոլոր երիտասարդների համար եկել է ամենաիսկական ժամանակը ակտիվորեն մասնակցելու Հայաստանում սկսված բարեփոխումներին, որովհետև ամենից լավ բարեփոխումներ կարող են իրականացնել միայն երիտասարդները»,- ասել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և վստահեցրել, որ «Լույս»-ը հավերժ շարունակելու է իր գործունեությունը և մշտապես իր նպաստն է բերելու Հայաստանի զարգացմանը: «Մենք միշտ աջակցելու ենք այն երիտասարդներին, ովքեր ունակ են սովորելու աշխարհի լավագույն բուհերում, բայց հնարավորություն չունեն: Ունակությունը ձեզնից, հնարավորությունները՝ մեզնից»,-ընդգծել է Նախագահը և նշել, որ ուսյալ մարդկանց, երիտասարդների շնորհիվ է գալու մեր երկրի վերածնունդը:

Президент встретился с представителями фонда “Луйс”
Президент Республики, соучредитель фонда “Луйс” Серж Саргсян сегодня в зале приёмов Армянского общего благотворительного союза встретился с обществом фонда “Луйс” – членами Совета, группой стипендиатов, выпускников, а также с авторами предпринимательского конкурса “Старт Армения” 2016-2017 гг.
�?сполнительный директор образовательных программ “Луйс” Жаклин Караасланян в начале встречи кратко рассказала о достижениях фонда за последний период, в том числе, о целях конкурса “Старт Армения”, после чего члены жюри конкурса представили победителей, которые рассказали аудитории о своих планах, ответили на вопросы Президента Республики и участников встречи.
Президент Республики вручил победителям предпринимательского конкурса 2016-2017 гг. призы, поздравил и пожелал всё новых успехов.
“Хочу, чтобы мы все вместе подтвердили, что представленные на конкурс все работы полезны и должны служить развитию Армении. Несомненно, я очень рад, что наша предпринятая десять лет назад попытка имеет успешное продолжение, и уже сотни молодых людей смогли с одной стороны получить хорошее образование, с другой – связать это с Арменией, обрести друзей, наладить новые связи. Я, действительно, рад этим успехам, которые мы имеем и думаю, что для выпускников “Луйс” и вообще для всей нашей молодёжи пришло самое настоящее время активно участвовать в начатых в Армении реформах, потому что самые лучшие реформы могут выполнять только молодые”, – сказал Президент Серж Саргсян и заверил, что “Луйс” всегда будет продолжать свою деятельность и вносить свой вклад в развитие Армении. “Мы будем всегда помогать тем молодым людям, которые способны учиться в лучших вузах мира, но не имеют возможностей. Способности – от вас, возможности – от нас”, – подчеркнул Президент и отметил, что благодаря образованным людям, молодёжи наступит возрождение нашей страны.