Հայաստանն աստիճան է դեպի երկինք. Thrillist կայքի անդրադարձը
Ամերիկյան Thrillist կայքը Հայաստանը ներառել այն 9 երկրների շարքում, որտեղ հնարավոր է ապրել ամսական 1000 ԱՄՆ դոլարով:
Կայքը գրում է, որ Հայաստանում համաշխարհային հռչակ ունեցող օպերային ներկայացնումն արժե ընդամենը 6 ԱՄՆ դոլար:
«Համալսարանի շրջանավարտները խոսում են անգլերեն ավելի լավ, քան դու, իսկ շախմատը այդ երկրում ազգային ժամանցի մաս է: Նրանք արտահանում են ուղեղներ: Նորաձևությունն ու գինին լայն տարածում ունեն, իսկ միշտ բնական արտադրանքը զարմանալիորեն էժան է»,-  Արցախպրեսի փոխանցմամբ՝ գրում է Thrillist-ը:
Կայքը նշում է, որ Հայաստանում կարելի է գտնել ֆինանսապես հասանելի արկածներ: «Հայաստանն աստիճան է դեպի երկինք, այստեղ մեծկանյոնատիպ ճանապարհը տանում է դեպի խելացնոր Նորավանքի վանական համալիր»,- նշում է Thrillist-ը` ընդգծելով, որ տարվա մեջ 300 արևային օր ունեցող երկիրն աշխարհի լավագույն վայրերից է:
Հայաստանի հետ ցուցակում ներառվել են նաև Բոլիվիան, Ֆիջին, Գրենադան, Լաոսը, Մոնտենեգրոն, Նեպալը, Նիկարագուան, Զիմբաբվեն:
Thrillist կայքը, որի գրասենյակը գտնվում է Նյու Յորքում, հիմնվել է 2004 թվականին: Կայքի ամսական բաժանորդների թիվը հասնում է 16 միլիոնի:

Armenia is stairway to heaven: Thrillist
American Thrillist website included Armenia in the list of 9 countries where one can live for under 1000 USD a month, reports “Armenpress”. Thrillist writes that a world-class opera costs 6 USD in Armenia.
“University grads probably speak English better than you do and chess is the national pastime. Their top export seems to be smarts. Fashion and wine run deep; the always-organic produce is ridiculously cheap”, Thrillist writes. According to the website, one can nd affordable adventures in Armenia.
“Armenia’s stairway to heaven — an ascending Grand Canyon-esque road — leads to the mind-melting Noravank monastery. Armenia’s 300 days of sunshine each year paired with hundreds of denuded mountains above the tree line make it one of the world’s best places to paraglide”, Thrillist writes.