Արցախը պաշտպանում ենք բոլորս միասին՝ հեռավոր գյուղի բնակիչն ու սփյուռքահայ դպրոցականը. Բակո Սահակյան
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/02/Սահակյան.jpg)
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Հայրենիքի պաշտպաններին տոնի առթիվ:
Ուղերձը «Հայերն այսօր»-ը ներկայացնում է ստորև.
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ:
Շնորհավորում եմ մեր քաջ զինվորներին, սպաներին, գեներալներին, ովքեր իրենց ամենօրյա անձնվեր ծառայությամբ պաշտպանում են մեր երկրի ու ժողովրդի անվտանգությունը, բոլոր նրանց, ովքեր օրհասական պահին կանգնում են սահմանը պահող զինվորի կողքին եւ իրենց անգնահատելի մասնակցությունը բերում հայրենիքի պաշտպանության գործին:
Այսօր տոն է մեր ողջ ժողովրդի համար, քանի որ, ինչպես բազմիցս ենք նշել, մեր երկիրը մենք պաշտպանում ենք բոլորս միասին՝ շինարարն ու բժիշկը, մանկավարժն ու բարերարը, հեռավոր գյուղի բնակիչն ու սփյուռքահայ դպրոցականը: Ապրիլյան քառօրյա պատերազմը կրկին ապացուցեց այդ անհերքելի ճշմարտությունը: Հայրենիքը երախտապարտ է իր նվիրյալներին:
Թանկագի՛ն բարեկամներ,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք, մեր զինվորներին` ամուր ոգի եւ անփորձանք ծառայություն:

Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с Днем защитника Отечества
23 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с Днем защитника Отечества.
В послании говорится:
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с Днем защитника Отечества!
Поздравляю наших храбрых солдат, офицеров, генералов, которые защищают безопасность нашей страны и народа, ежедневно и самоотверженно выполняя свой воинский долг. Поздравляю также всех тех, кто в роковой момент встают рядом с солдатами, охраняющими границы страны, и вносят свой неоценимый вклад в дело защиты Родины.
Сегодня праздник для всего народа, поскольку, как было отмечено не раз, нашу страну мы защищаем все вместе: строитель и врач, педагог и благотворитель, житель отдаленного села и школьник-армянин из Диаспоры. Апрельская четырехдневная война вновь подтвердила эту неопровержимую истину. Родина благодарна своим преданным сынам.
Вновь поздравляю всех вас и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ, а нашим военнослужащим – крепкого духа и благополучной службы.