Բանակի 25-ամյակի տոնի վերաբերյալ նամակ համայնքներին
Հայաստանի տոնացույցում հունվարի 28-ը նշվում է որպես Հայոց բանակի տոն։ Այս տարին հոբելյանական է, և մենք ազգովի նշելու ենք բանակի կազմավորման 25-ամյակը։ Այս 25 տարիների ընթացքում մենք կարողացանք ստեղծել հզոր, կուռ և մարտունակ բանակ, որն, անկասկած, համայն հայության հպարտությունն է, մեր հաղթանակների ու վերածննդի մարմնավորումը, մեր անվտանգության և անկախության երաշխավորը, մեր հաջողությունների անառարկելի գրավականը։  Հայ զինվորն ու սպան, իրենց անմնացորդ նվիրումով, անձնուրաց գործողություններով ու սխրագործություններով, բարձր պատրաստվածությամբ ու պատասխանատվությամբ, անցած հերոսական ճանապարհով դարձել են մեր խաղաղ ու ապահով կյանքի առհավատչյան, մեր ուժն ու հենարանը։
Այս հրաշալի հոբելյանի առիթով, Հայաստանում և Արցախում անցկացվելու են բազմաթիվ միջոցառումներ։ Վստահ եմ, որ արտերկրում ապրող մեր հայրենակիցները, նույնպես, անմասն չեն մնա այս իրադարձությունը մեծ շուքով նշելու պատրաստակամությունից։
Դիմելով Ձեզ՝ խնդրում և հորդորում եմ կազմակերպել Հայոց բանակին ու հայ զինվորին նվիրված համայնքային միջոցառումներ և հավաքներ՝  ներգրավելով հատկապես երիտասարդական կազմակերպություններին և միություններին։ Համոզված եմ, որ նման քայլը մեծապես կգոտեպնդի և է՛լ ավելի կոգեշնչի հայոց սահմաններն անառիկ պահող մեր զինվորներին և սպաներին, կնպաստի հայ ինքնության ամրապնդմանը Սփյուռքում։

Письмо общинам по случаю 25-летия Армии
В календаре Армении 28 января отмечено как праздник Армянской армии. Нынешний год юбилейный, и мы всей нацией отметим 25-летие формирования армии. На протяжении этих 25 лет мы сумели создать могучую и боеспособную армию, которая, несомненно, является гордостью всего армянства, олицетворением наших побед и возрождения, гарантом нашей безопасности и независимости, непререкаемым залогом всех наших достижений. Армянский солдат и офицер своей безграничной преданностью, самоотверженными действиями и подвигами, высокой подготовленностью и ответственностью, героическим пройденным путем стали залогом нашей мирной и безопасной жизни, нашей силой и опорой.
По случаю этого замечательного юбилея в Армении и Арцахе будут проведены многочисленные мероприятия. Уверена, что живущие за рубежом наши соотечественники также не останутся в стороне от готовности с большой торжественностью отметить  это событие.
Обращаясь к вам, прошу и призываю организовать общинные мероприятия и сбор, посвященные Армянской армии и воину-армянину, вовлекая, в частности, молодежные организации и союзы. Убеждена, что подобный шаг сильно воодушевит наших солдат и офицеров, держащих в неприкосновенности армянские границы, поспособствует укреплению армянской идентичности в Диаспоре.