Գլենդելի ուսուցիչները ավելի շատ բան կիմանան Հայոց ցեղասպանության մասին
Գլենդելում ուսուցիչները լրացուցիչ վերապատրաստում կանցնեն Հայոց ցեղասպանության եւ դաժան այլ հանցագործությունների պատմությունը դասավանդելու համար։
Հունվարին պատմության ու գրականության մոտ 25 ուսուցիչներ կմասնակցեն երկշաբաթյա դասընթացների, որոնք կանցկացնեն ցեղասպանության հարցերով փորձագետները, usarmenianews.com-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Glendale News-Press–ը։
Դասընթացների հիմնական թեման է Հայոց ցեղասպանությունը Օսմանյան Թուրքիայում, որի հետեւանքով 1 5 մլն հայ է սպանվել։
Գլենդելի դպրոցների միավորված խորհրդի ներկայացուցիչ Ժակլին Պերեզի խոսքով այս թեմայի ուսուցանումը առանձնահատում կարեւորություն ունի Գլենդեյլի բնակիչների համար, ու նրանք ուզում են, որ ուսուցիչները ավելի պատրաստված լինեն։
2013-ից սկսած՝ Գլենդելի ուսուցիչներն ու դպրոցականնները ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, ազատվում են պարապմունքներից։

Педагоги Глендейла получат больше знаний о Геноциде армян
Педагоги Глендейла пройдут дополнительную переподготовку для преподавания тематики Геноцида армян и других жестоких преступлений.
В январе около 25 преподавателей истории и литературы примут участие в двухнедельных курсах, которые проведут эксперты по вопросам геноцида, сообщает usarmenianews.com со ссылкой на Glendale News-Press.
Основная тема курсов – Геноцид армян в Османской Турции, вследствие которого погибли полтора миллиона армян.
По словам представителя объединенного совета школ Глендейла Жаклин Перез, преподавание этой темы имеет особое значение для жителей Глендейла, и они хотят, чтобы педагоги были более подготовленными.
Педагоги и школьники Глендейла начиная с 2013 года 24 апреля, в День памяти жертв Геноцида армян, освобождаются от занятий.