ՀՀ Անկախության 25-ամյակին նվիրված մշակութային միջոցառումներ Էստոնիայում
Նոյեմբերի 11-ին Էստոնիայի Տալլին և Տարտու քաղաքների «Մաշտոց» հայկական կիրակնօրյա դպրոցն իր ակտիվ մասնակցությունն ունեցավ Էստոնիայի Հաապսալու քաղաքում հայկական համայնքի ղեկավար Ռազմիկ Իվանյանի նախաձեռնությամբ արդեն ավանդական դարձած հայկական մշակույթի օրերին, որոնք նվիրված էին Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 25-ամյակին:
Մասնակիցներն ու հյուրերը, որոնք Հաապսալու էին եկել Էստոնիայի տարբեր քաղաքներից և հարևան երկրներից, նախ հարգանքի տուրք մատուցեցին և ծաղիկներ խոնարհեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի և Հաապսալույում  ծնված էստոնուհի միսիոներ Աննա Հեդվիգ Բյուլի հիշատակին նվիրված խաչքարին: Էստոնուհի միսիոներն իր կյանքը նվիրել է Հայոց ցեղասպանությունից հետո Մերձավոր Արևելքի երկրներում ապաստանած հայերին փրկելու գործին: Այնուհետև Հաապսալուի մշակույթի կենտրոնում կայացած համերգին՝ «Երազանք» երաժշտական խումբը ներկայացրեց հայկական երգեր և պարեր:

Культурные мероприятия в Эстонии, посвященные 25-летию независимости РА
Армянская воскресная школа «Маштоц» эстонских городов Таллинн и Тарту 11 ноября приняла активное участие в ставших уже традиционными Днях армянской культуры, организованных по инициативе руководителя армянской общины города Хаансалу Размика �?ваняна и посвященных 25-летию независимости Республики Армения.
Участники и гости, приехавшие в Хаапсалу из разных городов Эстонии и соседних государств, воздали дань уважения памяти жертв Геноцида армян, возложили цветы к хачкару памяти родившейся в Хаапсалу эстонской миссионерки Анны Хедвиг Бюль, посвятившей свою жизнь делу спасения армян, приютившихся после Геноцида армян в странах Ближнего Востока.
Затем на концерте, состоявшемся в культурном центре Хаапсалу, музыкальная группа «Еразанк» представила армянские песни и танцы.