Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում ունեցավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Այս առումով, Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։

Edward Nalbandian had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs
On December 8 Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, on the sidelines of the 23rd meeting of the Ministerial Council of the OSCE member-states, had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, James Warlick, Stéphane Visconti and Andrzej Kasprzyk, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
During the meeting, the sides discussed a number of issues related to the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh issue. In this regard, Edward Nalbandian emphasized that Azerbaijan for several months has been refusing to implement the agreements reached on the level of Presidents at the Vienna and St. Petersburg summits, thus hindering the creation of conducive conditions for the advancement of the negotiation process.