ԼՂՀ ՊԲ. Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ
Դեկտեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Հատկապես ինտեսիվ խախտումներ են եղել դիպուկահար զենքերից /շուրջ 80 կրակոց/: Արեւելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ 60 մմ-ոց ականանետ /1 արկ/:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ եւ վստահորեն իրականացրել առաջնային գծի պաշտպանությունը:

ВС Азербайджана применили снайперское вооружение
ВС Азербайджана в ночь на 3 декабря продолжили нарушать режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, азербайджанская сторона нарушила режим перемирия около 90 раз, произведя по карабахским позициям более 1000 выстрелов.
�?нтенсивный обстрел велся из снайперского вооружения (около 80 выстрелов). На южном направлении ВС АР применили миномет калибра 60 мм (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления активности противника применили ответные меры и продолжили уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу. В настоящий момент ситуация спокойная.