«Վիմպելկոմ գրուպ»-ը նախապատրաստում է ներդրումային մեծածավալ ծրագրեր իրականացնել Հայաստանում
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շարլիի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացնում են ԿԿ կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Կարևորելով տեղակատվական և հեռահաղորդակցության ոլորտի շարունակական առաջընթացը մեր երկրում՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստում է այս բնագավառի հետագա զարգացման նոր փաթեթ: Միաժամանակ, Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ գործադիրը պատրաստ է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի հետ քննարկել տարբեր նախաձեռնություններ և առաջարկություններ՝ ուղղված Հայաստանում ընկերության ծրագրերի ընդլայնմանը:
Ժան Իվ Շարլին նշել է, որ իր գլխավորած ընկերությունը մեր երկրում ունի գործունեության երկարաժամկետ տեսլական և նախապատրաստում է ներդրումային մեծածավալ ծրագրեր: Պարոն Շարլիի խոսքով՝ դրանք ուղղված են լինելու ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունների բարելավմանն ու ենթակառուցվածքների արդիականացմանը:
Վարչապետը ողջունել է նախաձեռնությունը և կոչ արել ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարություն ներկայացնել ոլորտի զարգացմանն ուղղված առաջարկություններն ու ակնկալիքները կառավարությունից:

«Вымпелком груп» собирается реализовать в Армении широкомасштабные инвестиционные проекты
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с исполнительным директором «ВымпелКом Групп» Жаном-�?вом Шарлье.  Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из пресс-службы правительства РА.
Подчеркнув важность последовательного прогресса в Армении информационной и телекоммуникационной сфер, премьер отметил, что правительство разрабатывает новый пакет развития данной отрасли.
В то же время Карен Карапетян подчеркнул, что правительство готово обсуждать с «ВымпелКом Групп» различные инициативы и предложения, направленные на расширение программ компании в Армении.
Жан-�?в Шарлье отметил, что руководимая им компания  имеет долгосрочную программу деятельности в Армении и готовится осуществить масштабные инвестиционные проекты. По его словам, инвестиционные проекты будут направлены на оптимизацию услуг в сфере фиксированной и мобильной связи и модернизацию инфраструктур.
Премьер приветствовал инициативу и призвал представить в Министерство транспорта, связи и информационных технологий РА предложения, направленные на развитие отрасли, а также ожидания от правительства.