Տեղի է ունեցել «Գօլստըն» վարժարանի հոբելյանական միջոցառումը
«Հայերն այսօր» փոխանցմամբ՝ նոյեմբերի 18-ին Ավստրալիայի «Concourse» շքեղ դահլիճում տեղի է ունեցել Ավստրալիայի հայ համայնքում կարևոր նշանակություն ունեցող Սիդնեյի Համազգային Արշակ և Սոֆի «Գօլստըն» ամենօրյա վարժարանի 30-ամյակին նվիրված հոբելյական միջոցառումը:
Համերգն անցյալի, ներկայի և խոստումնալից ապագայի տոն էր վարժարանի սաների և Ավստրալիայի  բոլոր երիտասարդների համար:
Վարժարանը հիմնադրվել է 1986 թվականին՝ Սիդնեյում, ազգային բարերարներ Սոֆի և Արշակ Գոլստընների (Գալստյանների) նվիրատվությամբ: Վարժարանում դասավանդվում է հայոց լեզու, հայ ժողովրդի պատմություն, կրոնի պատմություն: Վարժարանի սաների թիվը շուրջ 250-ի է հասնում, տնօրենը՝ Էդուարդո Դեմիրճյանն է:

Arshak and Sophie Galstaun School of Sydney celebrated its 30th anniversary
According to Hayern Aysor, on November 18, the luxurious Concourse Hall in Australia hosted an event dedicated to the 30th anniversary of Hamazkaine Arshak and Sophie Galstaun School of Sydney, which is a major school in the Armenian community of Australia.
The event was a celebration of the past, present and the promising future for the students and all the young Armenians of Australia.
The school was established in 1986 in Sydney with a contribution from national benefactors Sophie and Arshak Galstaun (Galstyans). The school offers courses on Armenian language, history and history of the Armenian religion. The school has about 250 students, and the principal is Eduardo Demirjian.