Անցած գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց
Նոյեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ շփման գծի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

On the night of 17 November, at the line of contact of the Nagorno-Karabakh-Azerbaijan forces, the adversary committed 100 ceasefire violations, firing over 2,400 shots at Armenian border guards with rifles of different diameters.
The Azerbaijani armed forces also used andanti-tank grenade launchers (5 projectiles) in the northeastern direction (Yarimja) of the line of contact, reported the press service of the Ministry of Defense of the Nagorno-Karabakh Republic.
The frontline military units of the Defense Army continued to meet their combat objective with confidence and carried out response operations only in case of strict necessity.